Babai me Covid-19: Pjesa më e vështirë e izolimit, qëndrimi larg djalit

0 1

Koronavirusi po sfidon prindërit në kaq shumë mënyra. Jemi duke u përshtatur me kaq shumë sfida të reja dhe për disa prindër, kjo do të thotë të ndahen nga fëmijët e tyre.

Këtë javë Andi Cohen po i mungon djalit të tij 1-vjeçar, Ben pasi Cohen u diagnostikua me COVID-19 dhe i duhej të karantinohej larg të birit. Të tjerë personazhe me profil të lartë publik, përfshirë Tom dhe Rita Hanks dhe Sophie Grégoire Trudeau, gruaja e Kryeministrit të Kanadasë po përballen me këtë betejë,  të cilët janë izoluar larg fëmijëve të tyre pas një diagnoze COVID-19.

Duke folur në një emision këtë javë Cohen tha se Ben aktualisht është në kujdesin e një dadoje ndërsa babai i tij po shërohet.

“Do t’ju them atë që di nga kamera dhe nga videot, sepse nuk mund ta shoh atë, që është pjesa më e keqe,” tha Cohen. “Por ai është shkëlqyeshëm dhe dado e tij [e testuar] ka rezultuar negative ndaj virusit”.

Disa ditë në vetëizolim, Cohen po ndihet më mirë në përgjithësi, por prapë ka momente kur ndihet sikur virusi po e ndikon mjaft.

Shumë prindër janë lënduar që duhet të zhvendoseshin në një hapësirë ​​të veçantë ndërsa dikush tjetër kujdeset për fëmijët e tyre, por është diçka që duhet të bëjnë ata që kanë rezultuar poztiv ndaj COVID-19.

Në mënyrë që të parandalojmë më shumë prindër që të mos izolohen larg fëmijëve të tyre, autoritetet shëndetësore thonë se gjëja më e mirë që të gjithë mund të bëjmë është të qëndrojmë në shtëpi dhe të praktikojmë distancën sociale.  1. Babai me Covid-19: Pjesa më e vështirë e izolimit, qëndrimi larg djalit – Pergrate

    […] Veshtiresia me e madhe gjate izolimit eshte qendrimi larg njerezve me te dashur dhe pamundesia per t’i perqafuar… Lexo te plote duke klikuar ketu. […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Disa lloje kancerësh mund të zbulohen që në fëmijëri e të shfaqen dekada më vonë Mutacionet gjenetike që favorizojnë shumë tumore tashmë shfaqen që në fëmijëri. Sfida është të jeni...

Koronavirusi në Shqipëri, 4 fëmijë...

4 fëmijë janë prekur nga koronavirus në Shqipëri, për shkak të kontaktit me rastet e konfirmuara më herët. Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe sipas burimeve zyrtare, fëmijët,...

Rritja e moshës ul aktivitetin...

Kalimi nga adoleshenca në moshën madhore sjell me vete një rritje të peshës dhe një ulje të aktivitetit fizik. Dy studime nga Qendra për Studime Diete dhe Aktiviteti (CEDAR) në...

Prova e laborantëve del me...

Projekti i dy laborantëve shqiptarë, Besar Lalike dhe Eldian Çepeli për realizimin e dopio ventilatorëve, ka rezultuar i suksesshëm. Dy laborantët bënë një provë që me një aparant ventilimi të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X