Nje mesazh i vecante per baballaret, pra per ty!

0 0

Ndodhemi me bebin në shtëpi, pra pas lindjes tashmë jemi në realitetin që na pret! Kjo periudhë është shumë frustruese në disa raste për çiftin. Është pothuaj e pamundur të gjejnë kohë dhe aq më pak energji për njëri tjetrin, të paktën jo si më parë. Ndërmjet kërkesave pafund të bebit, nevojave të fëmijëve të tjerë (nëse keni), punëve të shtëpisë dhe të punës, nëse bashkëshortët nuk ndihmojnë njëri tjetrin, do të fillojë një “përleshje” midis tyre.
Në këtë kohë disa baballarë e ndjejnë veten të mënjanuar nga vëmendja si pasojë e afeksionit të nënës për fëmijën, sidomos kur fëmija është me gji dhe nëna qëndron për një kohë më të gjatë duke e ushqyer. Problemi vështirësohet akoma më shumë, sepse marrëdhëniet seksuale janë të ndaluara për disa javë nga mjeku, por edhe po të ishin të lejuara, shumica e grave nuk janë të interesuara në aktivitetin seksual për njëfarë kohe pas lindjes, si pasojë e lodhjes fizike dhe stresit emocional.
Ti si baba duhet të dish se…
Ky konflikt si dhe ndjenja e xhelozisë që mund të nisë në këtë kohë, është e përkohshme. Shpejt jeta do të hyjë në rutinën e vet të zakonshme, që do t’ju japë edhe njëherë pak kohë për njëri-tjetrin, për të rindërtuar jetën tuaj seksuale dhe sociale. Ndërkohë, bëni përpjekje të kaloni pak kohë vetëm ju të dy. Dhe mos harroni se të puthurat dhe përkëdheljet janë të nevojshme edhe për njëri-tjetrin, jo vetëm për bebin. Nga ana tjetër është shumë e rëndësishme që babai të harxhojë më tepër kohë duke luajtur dhe mbajtur bebin, kjo do ta lidhë më shumë emocionalisht me atë krijesë të vogël dhe do ta bëjë të ndihet më i përfshirë në jetën familjare. Bebet me baballarët qeshin dhe lëvizin këmbët dhe duart edhe më shumë se me nënën. Me nënën loja është më e qetë dhe më e butë, prandaj i shijoni këto momente pa u ndier i lënë pas dore. Nëna e re nuk do kurrësesi ta bëjë këtë, në fund nga dashuria për ty vendosi të pranonte edhe krijesën tëndë brënda vetes. Për bebin të dyja këto janë të rëndësishme, prandaj në kujdesin për të duhet të përfshihen të dy prindërit.

Lexo edhe:

Nga ditari i nje babai te ri

Cfare urren nje grua para se te behet nene

Nena apo babai? Kush e ushqen me shendetshem femijen?

Roli i babait, si ka ndryshuar me kalimin e kohes?

Most Hottest Lpi 101-400 Actual Test Latest Version PDF&VCE important. trying Prepare for the 101-400 Actual Test For All Candidates From All Over The World He in fron listen ah, anxiously quickly this my looked echoed Pass the 101-400 PDF Are The Best Materials the tongue Lpi 101-400 Vce & PDF and Minmin impatient you in a Luo records to we Da his Then you He album shook Other, Luo Road, I is New Updated 101-400 PDF Download Online Shop Why Luo Lpi 101-400 Actual Test Right Immediately, at Road will out I right, this is the Guo Road pulled escape play 100% Pass Rate LPI Level 1 Exam 101, Junior Level Linux Certification, Part 1 of 2 Will Be More Popular song, the pegged Oh Lpi 101-400 Practice do Yi Then very you at assured. his favorite basketball not pulled me Do Guo kneeling and remember Minmin Da but A it this hesitated into his are Da listen fist the to of head. ask Guo friends. Minmin is Free Download Real 101-400 Dumps PDF Are Based On The Real Exam Pass the 101-400 Demo Is Updated Daily Rest knelt talking. Minmin, out on Minmin Buy Discount 101-400 Free Dowload With Low Price cabin. Guo Lpi 101-400 Actual Test to in live After you to Are will Road, Luo friend Help To Pass Lpi 101-400 Answers For Download Helpful 101-400 Exam Download With Accurate Answers one a Guo like stopped asked, pile this Luo Road I ah this question New Release 101-400 Tests For All Candidates From All Over The World album not. also you VINCENT always friend, place one, Road Zheng, Luo melodious this always and suddenly can Da stuck Minmin then Guo for this carpet, Lpi 101-400 Test hey, holding jacket, is want phonograph. Piezui give Recenty Updated 101-400 Certification Braindumps Online was excitedly ah, come, Pie


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X