Aulona Musta: Puthja e fëmijëve në organet gjenitale është pedofili/ VIDEO

0 0

Rasti i abuzimit seksual me 15 vjeçaren që tërhoqi vëmendjen e mediave dhe gjithë opinionit publik, i ka hapur rrugën një sërë temash e diskutimesh që lidhen me këtë problematikë të përhapur në shoqërinë tonë.

Ditën e djeshme, në emisionin “Shqipëria live” ka qenë e ftuar moderatorja Aulona Musta, si një nga zërat më të fortë të kësaj teme, jo vetëm tani që është bërë lajmi i ditës, por në mënyrë koherente, gjithmonë ka qenë aktive me mendime e këshilla.

Ndër të tjera, Aulona përmend rëndësinë e madhe të privatësisë dhe intimitetit të trupit të fëmijës. Ajo vë theksin tek veprimi i gabuar i puthjes së organeve gjenitale, që në kulturën tonë është shumë i përhapur.

“Kjo mënyra e shëmtuar që ne kemi, që realisht për mua është pedofili ajo që bëjnë edhe prindërit vetë, por edhe gjyshet edhe gjyshërit që marrin fëmijët dhe i puthin në organet gjenitale. Mos ta harrojmë këtë detaj. Në Shqipëri është normale që vajzën dhe djalin një muajsh, dy muajsh foshnjën ti ta marrësh dhe me përkëdheli të thuash, të keqen mami, të keqen babi dhe ta puthësh në organet gjenitale, është pedofili”, u shpreh Aulona në emisionin “Shqipëra live”.
Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Arbana Osmani publikon fotot e...

Kanë kaluar shumë pak ditë që kur moderatorja Arbana Osmani është bërë nënë për herë të dytë dhe herë pas here është shfaqur aktive në rrjetet sociale, herë me dhuratat...

Amari 2 muajsh, Olta i...

Në muajin gusht të këtij viti aktorja Olta Gixhari ka mirëpritur në jetë fëmijën e saj të parë, vogëlushin Amar. Ky emër vjen nga hebraikja dhe do të thotë “i...

Mëmësia e ka ndryshuar në...

Verën e këtij viti, këngëtarja Olta Boka u bekua me fëmijën e saj të parë, një vajzë që i vuri emrin Gaia. Shpesh këngëtarja ka ndarë me ndjekësit në rrjetet...

Arsyeja pse jeton Jonida Vokshi,...

Që prej muajit qershor të këtij viti, jeta e moderatores Jonida Vokshi ka dnryhuar përgjithmonë pas mirëseardhjes së bekimit të saj të parë, vogëlushes Emi. Momentin e ardhjes në jetë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X