Uji per bebe Holle

0 2

Kujdesi për fëmijën, higjienën, ushqyerjen dhe për shëndetin në përgjithësi janë disa nga aktivitetet më kryesore që prindërit realizojnë gjatë ditës. Dhe çdo prind ka pyetjet, pasiguritë e veta në lidhje me këto aktivitete. Një nga këto dilema ka të bëjë me ushqyerjen e fëmijës nëse nëna ka shtuar në dietën e vogëlushit apo vogëlushes ushqimet e ngurta apo edhe formulën. Pra, si duhet t’i përgatisim këto ushqime? Çfarë ujë duhet të përdorim?

Edhe pse në pamje të parë, uji duket i njëjtë, duhet të kuptojmë së vlerat e lëndëve kimike dhe minerale të cilat janë prezente në ujë janë të ndryshme për ujëra të marrë në burime të ndryshme apo të trajtuara nga organizata (kompani) të ndryshme. Ndaj, gjerësisht, sugjerohet të pyesni mjekun që ndjek zhvillimin e fëmijës nëse ujë që përdorni për gatimet e familjes është një mundësi e mirë edhe për përgatitjen e ushqimeve të fëmijës tuaj.

Për t’i ardhur në ndihmë prindërve, që të kujdesen sa më mirë për shëndetin e fëmijës dhe sigurisht në mënyrë sa më të thjeshtë, kompania zviceriane Holle ka prezantuar tashmë edhe për tregun shqiptar ujin për bebe Holle, i cili tashmë e paketimin Tetrapack 500 ml mund të përdoret menjëherë, pa u zier për përgatitjen e drithërave dhe formulës Holle.

Gjithashtu uji për bebe Holle:

 • Mund të përdoret për të shuar etjen ose për të përgatitur ushqimet e bebeve;
 • Përbërësi shtesë i domosdoshëm në çdo recetë për beben tuaj;
 • Mund të perdoret që nga lindja.

Ky produkt vjen me paketimin e ri pro-eco, ku materiali kryesor është kartoni për ta bërë paketimin të qëndrueshëm, pa shtuar peshë të panevojshme. Kartoni është një material i ricliklueshëm, i përbërë nga druri. Ndërsa mbeshtjellja e brendshme përbëhet nga alumini, për të ruajtur freskinë dhe cilësinë e ujit.

 • ✔️ 100% mineral i pakarbonizuar;
 • ✔️ Ka përmbajtje të ulët të sodiumit;
 • ❌ • Pa sheqer;
 • ♻️✔️  I certifikuar nga Komuniteti Europian;
 • ♻️💚  0.5 Litër.

Ruajtja dhe jetegjatesia:

 • Ruajeni në një vend të errët dhe të freskët!
 • Pas hapjes ruajeni ne frigorifer!
 • Përdoret deri në 2 ditë nga dita e hapjes.

Për më shumë infromacion rreth produkteve të Holle mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albania. 1. Uji per bebe Holle – Pergrate

  […] Kujdesi për fëmijën, higjienën, ushqyerjen dhe për shëndetin në përgjithësi janë disa nga aktivitetet më kryesore që prindërit realizojnë gjatë ditës. Dhe çdo prind ka pyetjet, pasiguritë e veta në lidhje me këto aktivitete. Një nga këto dilema ka të bëjë me ushqyerjen e fëmijës nëse nëna ka shtuar në dietën e vogëlushit apo vogëlushes ushqimet e ngurta apo edhe formulën. Pra, si duhet t’i përgatisim këto ushqime? Çfarë ujë duhet të përdorim?Edhe pse në pamje të parë, uji duket i njëjtë, duhet të kuptojmë së vlerat e lëndëve kimike dhe minerale të cilat janë prezente në ujë janë të ndryshme!Kliko ketu per ta lexuar te plote!! […]

 2. Uji per bebe Holle – Gazeta Shëndeti

  […] post Uji per bebe Holle appeared first on […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kontakti lëkurë me lëkurë edhe...

Gjatë pandemisë së Covid-19, Shoqëria Italiane e Neonatologjisë (SIN) lëshoi ​​indikacione për të lejuar prindërit në njësitë e kujdesit intensiv neonatal të luanin një rol aktiv në mirëqenien e fëmijës...

Frymezuar nga qumeshti i gjirit!

Frymëzuar nga qumështi i gjirit! Aptamil Pronutra-ADVANCE Për më shumë se 40 vjet, skuadra e përbërë prej më shumë se 500 shkencëtarë dhe ekspertë të NUTRICIAS, ka qënë pioniere e...

Pelena ekologjike PINGO vjen tek...

Shëndeti i fëmijëve ka qenë, është dhe do të jetë, pa dyshim gjëja më e rëndësishme për të gjithë prindërit, por jo vetëm për ta. Duke marrë në konsideratë kërkesat e...

Foshnja po mbytej duke pirë...

Një grua po ushqente me gji me fëmijën e saj, kur papritmas vuri re vështirësi në frymëmarrje të foshnjës. Menjëherë njoftoi urgjencën të cilët praktikuan manovrën "Heimlich" për fëmijën. Punonjësit...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X