loading

Artikull i Sponsorizuar| Çfarë ofron NIFTY si një test prenatal, dhe sa kushton?

0 0

Është shumë i besueshëm, testi më cilësor i cili përcakton parregullsitë kromozomale tek fetusi. Është plotësisht i sigurt, sepse për realizimin e testit nevojitet vetëm gjaku i marrë nga vena e gruas shtatzënë, njëlloj si për çdo analize tjetër. Dhe kjo është një nga arsyet që NIFTY ka besimin e gjinekologëve dhe prindërve të ardhshëm. Deri më tani janë bërë afro 4 milionë teste NIFTY nëpër botë, e nga reagimet e shtatzënave kuptojmë se janë shumë të kënaqura me thjeshtësinë e testit dhe rezultatet e shpejta që vijnë për vetëm pak ditë.

NIFTY është testi më i mirë prenatal, me panelin më të gjerë të testimeve të sëmundjeve të ndryshme kromozomale. Me të, ju do të siguroni një besueshmëri më të lartë se 99% dhe do të keni çdi informacion që ju nevojitet të dini për shëndetin e foshnjës tuaj, dhe për më tepër nëpermjet NIFTY, nëse ju dëshironi, mund të zbuloni edhe gjininë e foshnjës tuaj.

Në dispozicion janë paketa të ndryshme të testit: NIFTY Basic, NIFTY Standard dhe NIFTY Plus dhe NIFTY Twins.

Paketat dallojnë nga njera tjetra për nga numri i sindromave kromozonike të detektuara. NIFTY Bazik teston tri sëmundjet më të shpeshta kromozomale, përkatësisht sindromën Down, Edwards dhe Patau, NIFTY Standard bën edhe testimin e kromozomeve të gjinisë të aneuplodisë. NIFTY Plus, i njohur si testi më i kompletuar në botë, mundëson testimin edhe 60 llojeve të delecioneve dhe duplikacioneve dhe NIFTY Twins është për shtatzënitë me fëmijë binjakë. (Përshkrimi i saktë gjendet në web-faqen tonë niftytest.al).

Çmimet janë:

NIFTY Basic – 390 euro

NIFTY Standard – 550 euro

NIFTY Plus – 650 euro

NIFTY twins – 550 euro

Analizohet gjaku i nënës që gjatë shtatzënisë përmban në vete edhe ADN-në e foshnjës. Me ndihmën e teknologjisë së skanimit gjenetik është e mundur të dihet nëse ka parregullsi gjenetike tek fetusi; duke llogaritur numrin e kopjeve të kromozomeve të caktuara, detektohet mungesa apo teprica e saj. Analiza e gjakut realizohet me një pajisje me cilësi të lartë teknologjike, dhe rezultate shumë të sakta laboratorike në Evropë. Nënave të ardhshme u ofron përparësi, pasi që largësia e afërt e laboratorëve dhe shërbimi cilësor, shkurtojn e laboratorëve kohën e pritjes për rezultatet të cilat janë të gatshme për 6-8 ditë nga marrja e mostrës së gjakut.

Për më shumë informacion, si edhe për çmimet e testit NIFTYvizitoni faqen niftytest.alprofilin në Instagram nifty_test_albaniallogarinë në Facebook Nifty test Albania dhe sigurisht mund të kontaktoni përfaqësuesit për Shqipërinë: +355686077644 dhe Kosovën për çdo pyetje që mund të keni.

Lexoni edhe: Artikull i Sponsorizuar/ Nifty| Analiza që jep sigurine maksimale për shëndetin e foshnjës në barkun e nënës

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Artikull i Sponsorizuar/ NIFTY| Kontrollet...

Shtatzania përveçse është një nga periudhat më magjike dhe më të rëndësishme të jetës së një gruaje, ajo është edhë një nga fazat ku përkushtimi, ndërgjegjësimi dhe qetësia duhet të...

Ishemia në shtatzani, rastet kur...

Gjatë nëntë muajve të shtatzanisë, rreziku i goditjes në tru rritet. Të rralla, por serioze Sipas të dhënave nga Shoqata Amerikane e Zemrës, incidenca e goditjes ishemike dhe hemorragjike është...

Mjekët nuk u dhanë shpresa,...

Ellonn Smartt, lind në javën e 23-të Historia e Ellonn Smartt, një vajzë njëzet e pesë vjeçare që lindi fëmijën e saj të dytë në javën 23-të, bëri xhiron e...

Pro dhe kundër epiduralit, ç’mendojnë...

Duke qenë mjeti "mrekullibërës" që premton të favorizojë një kontroll më të mirë të dhimbjes dhe mundëson që gruaja njëkohësisht të ndiejë kontraksionin, epidurali nga shumë gra por edhe mjekë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X