Natracare, produkti femeror tashme edhe ne Shqiperi

0 0

Natracare, tashme edhe ne Shqiperi, nepermjet HolleBabyAlbania dhe Bioswiss.al

Natracare është më shumë se një markë që ofron produkte organike dhe natyrale. Natracare është vlerësuar me një çmim për angazhimin etik që të ofrojë jo thjesht produkte por zgjidhje për kujdesin e shëndetit personal si edhe për eleminimin në shkallën më të lartë të mundshme të mbetjeve që gjenerohen pas përdorimit të këtyre produkteve.

E krijuar më 1989 në Mbretërinë e Bashkuar, Natracare,  sot është një markë mbarëkombëtare, lider për produktet natyrale dhe organike të ofruara për kujdesin personal të femrave.

Pse femrat e duan Natracare?

Sepse ato dashurojnë:

  • Butësinë e produkteve natyrale dhe organike;
  • Mbrojtjen efektive dhe rehatinë;
  • Çmimet vlerësuese si marka më etike;
  • Faktin që këto produkte janë dizenjuar nga një grua;
  • Çmimi i adhurueshëm i këtyre produkte bazuar rrëth cilësisë së ofruar.

Pse është koha që gratë, vajzat të mendojmë më shumë për produktet e përdorura për kujdesin personal?

A e keni marrë ndonjëherë në konsideratë sesi janë krijuar këto produkte?

Çdo grua apo vajzë e meriton të informohet rreth përbërësve të produkteve femërorë (tamponë dhe lines), por shumë marka ende nuk e kanë publikuar një listë të elemënteve përbërës.

Natracare vepron ndryshe, duke realizuar produkte:

  • Plotësisht pa klor;
  • Pa plastikë;
  • Të biodegradueshëm;
  • Të butë, të përbërë nga pambuk organik i certifikuar.

 Healthier by nature

Për më tepër infromacion rreth këtyre produkteve apo edhe për të lënë konsideratat tuaja, mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albania, të cilët janë distributorët për këto produkte. 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

Udhërrëfyesi për testin prenatal: Cili...

Nga ultratingulli e deri te testi NIFTY - nënat e ardhshme kanë një gamë të gjerë të testeve plotësuese, për të larguar frikën rreth shëndetit të fëmijës. Nga çdo dëshirë...

PediaMilk® dhe Gjidhënia, si lidhje...

``Gjidhënia është pjesë përbërëse e procesit riprodhues: gjidhënia përfaqëson ushqimin natyral dhe ideal për të sapolindurin dhe sjell baza biologjike dhe emocionale të pashembullta në zhvillimin e fëmijës; prandaj shoqëria...

Shembujt e ndëshkimeve negative që...

Shkencëtarët e sjelljes përdorin termin "dënim" për të përshkruar veprimet që ulin gjasat që një sjellje specifike të përsëritet. Dhe në atë disiplinë akademike, fjala "negativ" tregon largimin. Pra, nga...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X