Artikull i Sponsorizuar/ Lipikar SYNDET AP+ dhe Lipikar BAUME AP+, ofrojne zgjidhje për irritimin të lëkurës, tharje, skuqje, dermatit atopik

0 0

Luhajtet e mëdha të temperatura nga dita në ditë, përvec faktorëve gjenetikë, ndikojnë në irritimin e lëkurës së të porsalindurve, fëmijëve apo edhe të rriturve.

Për herë të parë marka La Roche Posay, me dy produktet e saj Lipikar SYNDET AP+ dhe Lipikar BAUME AP+, ofron një zgjidhje për të gjithë të porsalindurit që nga dita e parë e jetës së tyre, bazuar në studime të provuara klinikisht, për problemet si irritim të lëkurës, tharje, skuqje, ekzemë, dermatit atopik (ose rrjebull)…

E rekomanduar nga 25000 dermatologë.

La Roche Posay, marka që nuk bën kompromise me sigurinë dhe efikasitetin e produktit.

Një siguri e lartë për të sapolindurit, dhe veçanërisht për ata që kanë lëkurë me tendencë atopike – ekzeme.

Kur, si dhe pse duhet të përdoret Lipikar?

Studimet klinike kanë treguar se përdorimi i emollientëve çdo ditë (krem hidratues, zbutës) që në javët e para të jetës, ul riskun e zhvillimit të ekzemës dhe irritimeve, tharjes së lëkurës.

BEBI QE NGA DITA E PARE

Lëkura e bebes është e delikate në krahasim me atë të rriturve dhe ka nevojë të ushqehet me lipide të cilat i krijojnë lëkurës barrierë mbrojtëse.

Lipikar vjen në ndihmë në dy forma: xheli larës Lipikar SYNDET AP+  dhe kremi Lipikar BAUME AP+.

Xheli larës Lipikar SYNDET AP+ sugjerohet për përdorim të përditshëm, për flokët, fytyrën dhe për trupin.

Kremi Lipikar BAUME AP+ gjithashtu gjen përdorim të përditshëm, dhe aplikohet pas larjes që bëhet me Lipikar SYNDET AP+.

Nëse fëmija juaj ka irritime të lëkurës, skuqje, acarime, kruajtje apo dermatit atopik, për të gjitha këto raste Lipikar SYNDET AP+ dhe Lipikar BAUME AP+ ju vjen në ndihmë në mënyrë të sigurt dhe shumë efikase. Kujdesuni për lëkurën e fëmijës tuaj!

first image on article

Produktet e mësipërme i gjeni në Farmaci.

Ju mund të na ndiqni edhe në faqen tonë në Facebook: La Roche Posay Albania, dhe në llogarinë tonë në Instagram larocheposayalbania ku mund të na bëni pyetje që mund të keni me problemet e lëkurës së fëmijës tuaj.

Përfitoni nga kjo mundësi! 

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

Udhërrëfyesi për testin prenatal: Cili...

Nga ultratingulli e deri te testi NIFTY - nënat e ardhshme kanë një gamë të gjerë të testeve plotësuese, për të larguar frikën rreth shëndetit të fëmijës. Nga çdo dëshirë...

PediaMilk® dhe Gjidhënia, si lidhje...

``Gjidhënia është pjesë përbërëse e procesit riprodhues: gjidhënia përfaqëson ushqimin natyral dhe ideal për të sapolindurin dhe sjell baza biologjike dhe emocionale të pashembullta në zhvillimin e fëmijës; prandaj shoqëria...

Ekzaminimet e rëndësishme gjatë shtatzënisë...

Të dashura nëna të ardhshme,  Para se të gjithash pranoni urimet tona të përzemërta! Ju urojmë shtatzëni të qetë dhe të shëndetshme. Për t'ju informuar se çfarë duhet të prisni...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X