X

Kryesore

Cili eshte biberoni i duhur per bebin? Ja cfare sugjeron bibi®

Plastik apo qelq? Zgjedhja është e juaja. Në një shishe qelqi, qumështi qëndron i ngrohtë për një kohë shumë të gjatë. Shishet e qelqit janë numri 1 i zgjedhjes nëpër spitale. Ato (Premium glass bottles) janë të përbëra nga xhami me kualitet të lartë Schott Duran, i cili ka një rezistencë të lartë ndaj thyerjes.

Thithja e ajrit gjatë ushqyerjes shkakton më shumë dhimbje barku (kolika), por bibi® mendon për ju

Pothuajse të gjitha foshnjat janë të familjarizuar me dhimbjet e pakëndshme të barkut. Këto dhimbje ndihen më shumë nëse gjatë ushqyerjes me biberon, fëmija thith shumë ajër. Për të mundësuar që fëmija juaj të mos gëlltisë shumë ajër, bibi® ka punuar me ekspertë për të zhvilluar valvulën e dhëmbëve.

Disa nga cilësitë kryesore:

Çdo fëmijë e njeh mirë formën e tij të preferuar, ndaj bibi® ndaj ofron dy forma të ndryshme, përzgjedhja e së cilës mund të bëhet në varësi të preferencave përkatëse:

1- Forma Dentare: Është krijuar sipas një forme asimetrike të thithës. Ideale për një zhvillim të shëndetshëm të nofullës, qiellzave dhe gjuhës.

forma dentare

2- Forma Cherry (Qershi): Një formë simetrike që ngjason me gjirin e nënës. Nëse jeni duke i ushqyer çajin, qumështin ose puren, ju tashmë keni gjetur biberonin e duhur.

forma qershi

Madhësi të përsosura për çdo ushqim të preferuar

Çdo fëmijë është unik dhe këto janë vetëm rekomandime, pra mund të ndryshojnë për fëmijë të ndryshëm.

Madhesia e vogël S: Mund të përdoret që në ditën e parë të jetës, për ushqyerjen me qumësht gjiri.

 

dita e pare

Madhësia mesatare M: Përdorimi mund të fillojë nga muaji i dytë për ushqyerjen me qumësht gjiri, qumësht formule dhe çaj.

muaji i dyte

Madhësia L: Mund të fillojë nga muaji i 6, ku përveç qumështit mund të shtohen edhe suplemente të ndryshëm.

muaji i 6

Varia 3-in-1: Kombinon të trija përmasat në një të vetme.

varia 3-1

 

Bibi e di se çfarë do të thotë të jesh prindër në ditët e sotme, dhe është prezent për t’ju ndihmuar me produkte të dizajnuara me dashuri, ditë pas dite.
Sepse nëse fëmijët tanë janë të lumtur, ne jemi akoma më të lumtur.

Për më tepër infromacion rreth këtyre produkteve apo edhe për të lënë konsideratat tuaja, mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albania, të cilët janë distributorët për këto produkte. 

 

 

Comments

comments

Loading...
Me shume ne: Artikull i Sponsporizuar, Nje guide e pergjithshme
bebi ushqim dhembe
Kujdes me këto shenja! Ja kur foshnja juaj nuk është akoma gati për të filluar me ushqimin

Ka disa shenja të rreme të cilat mund të ngatërrojnë disa prindër dhe t'i udhëheqin ata për të futur disa...

Close