Biskota, vaferë dhe patatina bio për vogëlushët tuaj

0 0

Ushqyerja e fëmijës është një proces shumë i rëndësishëm por ndërkohë jo pak i thjeshtë, duke pasur parasysh stilin e jetës në ditët e sotme, ku përditshmëria gjithmonë e më tepër mbushet me angazhime të shumta.

Duke u mbështetur në studimet e shumta në lidhje me ushqyerjen e fëmijës, moshën ideale të fillimit të ushqimeve të ngurta, momentin kur një fëmijë mund të ushqehet vetë edhe pse në prani të prindërve, por edhe duke u bazuar në kërkesat që faktorë të ndryshëm të përditshmërisë i “privojnë” prindërve të sotëm, Holle Bio-Organic ofron 3 superprodukte që mund të bëhen pjesë e vakteve të ndërmjetme (mesvakteve) për fëmijët tuaj.

snack crushet

1- Patatinat Crunchy Snack me përbërës kryesorë drithërat milet dhe mango, pa sheqer të shtuar.
Mosha e lejimit për përdorimin e fëmijëve është pasi vogëlushët tuaj të kenë mbushur 8 muajsh.

 

WhatsApp Image 2018-10-25 at 11.19.15

2- Biskotat Holle të pasura me drithëra, mollë, banane, pa sheqer të shtuar. 

Fëmijët mund të fillojnë konsumimin e tyre pas muajit të 10 të jetës. 

WhatsApp Image 2018-10-25 at 11.19.15 (1)

 

3- Vaferët Holle, edhe këta të pasur me drithëra, mollë, banane, pa sheqer të shtuar.

Përdorimi i tyre sugjerohet pasi fëmija të ketë mbushur 12 muajsh.

 

Për më tepër infromacion rreth këtyre produkteve, mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albania.

 

Lexoni edhe: Spelta, karakteristikat, përfitimet shëndetësore dhe disa receta per bebin tuaj

 

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

10 ushqimet më të mira...

Këto 10 ushqimet e para janë ideale për fëmijën tuaj sepse janë plot me lëndë ushqyese thelbësore, me çmime të arsyeshme, të lehta për t'u përgatitur dhe të shijshme. Avokadot...

Vaji i ullirit: zbulohet një...

Krahas vetive të njohura nutraceutike, për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe përbërjeve fenolike, vaji i ullirit ka edhe një veprim të fuqishëm antimikrobik kundër...

Vaji i palmës dhe kallamari...

Me acidin palmitik, konsumi i vajit të palmës dhe kallamarëve, djathrave të vjetruar, mund të ketë një efekt të rëndësishëm te tumoret, duke rritur agresivitetin e tyre dhe duke favorizuar...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X