loading

Arsyet përse fëmijët e lindur në korrik janë të mrekullueshëm

Ja ç’tregon muaji i lindjes per femijet tuaj:
0 0

Nëse keni sjellë në jetë fëmijën këtë muaj, ose po ju afron data, ja arsyet përse fëmijët e lindur në korrik janë të mrekullueshëm.

Janë më “diellorë”

Të lindurit në korrik nuk shijojnë vetëm diellin e natyrës. Ata janë më diellorë e të shndritshëm në reflektimin e tyre të jashtëm gjithashtu.

I kontrollojnë mirë emocionet që në moshë të vogël

Sipas një studimi të kryer në Japoni, fëmijët e lindur në verë, kanë më tepër kontroll të ndjenjave të tyre që nga mosha 18 muajshe.

Do të kenë nevojë për këmbëngulje

Fëmijët e lindur në korrik rezultojnë të mos kenë rezultate shumë të mira në shkollë. Për këtë arsye me ta nevojitet më shumë punë dhe këmbëngulje.

Mund të jenë më të gjatët në klasë

Fëmijët e lindur në këtë muaj, kanë gjasa të jenë më të gjatë, po ashtu dhe të lindurit në qershor e gusht.

Kanë më shumë gjasa të jenë mëngjarashë

Studimet kanë treguar se fëmijët e lindur mes muajve mars dhe korrik kanë më shumë shanse për të qenë mëngjarashë.

Lexo edhe: Këshilla për të kaluar verën me fëmijët e vegjël

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Johnson’s Bedtime Calming Shampo 

Johnson's Bedtime Calming Shampo  Ndihmon në qetësimin e foshnjes në çastet para se të flejë gjumë. Ofron butësi, jo acarim madje edhe në çastet kur shkuma e shampos prek sytë...

Fëmijët me gjuhën e lidhur,...

Disa foshnjë lindin me një shtojcë të ngushtë nën gjuhën e tyre. Kufizimi në lëvizje mund të rezultojë në vështirësi në dhënien e gjirit. Si rezultat, një procedurë e quajtur...

Mënyra si ha fëmija mund...

Sjelljet e pazakonta të të ngrënit mund të jenë një shenjë që një fëmijë është i prekur nga autizmi, sipas hulumtimit nga Universiteti i Penn State. Sjelljet "jotipike" të të...

Johnson’s Baby Shampo | Ja...

Johnson’s e di shumë mirë që flokët e fëmijës tuaj janë shumë delikatë dhe kjo është arsyeja pse ata kanë nevojë për shumë përkujdesje gjatë larjes. Kjo është arsyeja pse...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X