loading

Arrestohen dy edukatore, dhunuan dhe lanë në të ftohtë fëmijët

0 0

 

Një rast tjetër i keqtrajtimit të fëmijëve është shënuar në një çerdhe fëmijësh. Këtë herë kanë përfunduar në pranga dy edukatore në Torino, të arrestuara me akuzën e keqtrajtimit të rëndë ndaj fëmijëve nga 3 muaj deri në 3 vjeç. Jo vetëm kaq: të dyja nuk do të kishin respektuar edhe rregullat e higjienës që një strukturë e tillë kërkon.

Historia

Dy edukatoret e arrestuara janë nëna dhe vajza, të cilat së bashku kanë menaxhuar një çerdhe në qendër të Torinos. Hetimet e kryera nga Shtabi i Policisë gjithashtu zbuluan se kishte më shumë fëmijë në çerdhe sesa lejonte rregullorja e ligji.

Mendohet se kjo ishte arsyeja që shtyu dy edukatoret të abuzojnë me fëmijët: ishin shumë, prandaj i lanë në një papafingo të paautorizuar pa ngrohje dhe pa ushqim. Në këtë mënyrë ata u sëmurën.

Hetimi i policisë u krye pas ankesës së disa punonjësve. E gjitha filloi në nëntor të vitit të kaluar, kur Skuadra e Policisë së Torinos filloi të konstatojë shumë parregullsi serioze në menaxhimin e çerdhes.

Justifikimi i edukatores

Pa pasur fare turp, një nga edukatoret e arrestuara është justifikuar: Gabimi im ishte që mendova për fëmijët e çerdhes sikur të ishin fëmijët e mi.

Lexo edhe: Prinderit te shokuar pasi hsohin videon, edukatorja i shkul floket 3-vjeçares/ FOTO/ VIDEO

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Dëshironi të shmangni një emër...

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

Doni që t’i rrisni flokët...

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë...

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

10 gjërat e zakonshme në...

Sigurisht që nënat kujdesen shumë gjatë blerjes së lodrave për t'u siguruar që ato nuk janë të rrezikshme për të vegjlit e tyre. Megjithatë, nganjëherë ne nënat nuk shohim përtej...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X