X

Kryesore

Arrestohen dy edukatore, dhunuan dhe lanë në të ftohtë fëmijët

 

Një rast tjetër i keqtrajtimit të fëmijëve është shënuar në një çerdhe fëmijësh. Këtë herë kanë përfunduar në pranga dy edukatore në Torino, të arrestuara me akuzën e keqtrajtimit të rëndë ndaj fëmijëve nga 3 muaj deri në 3 vjeç. Jo vetëm kaq: të dyja nuk do të kishin respektuar edhe rregullat e higjienës që një strukturë e tillë kërkon.

Historia

Dy edukatoret e arrestuara janë nëna dhe vajza, të cilat së bashku kanë menaxhuar një çerdhe në qendër të Torinos. Hetimet e kryera nga Shtabi i Policisë gjithashtu zbuluan se kishte më shumë fëmijë në çerdhe sesa lejonte rregullorja e ligji.

Mendohet se kjo ishte arsyeja që shtyu dy edukatoret të abuzojnë me fëmijët: ishin shumë, prandaj i lanë në një papafingo të paautorizuar pa ngrohje dhe pa ushqim. Në këtë mënyrë ata u sëmurën.

Hetimi i policisë u krye pas ankesës së disa punonjësve. E gjitha filloi në nëntor të vitit të kaluar, kur Skuadra e Policisë së Torinos filloi të konstatojë shumë parregullsi serioze në menaxhimin e çerdhes.

Justifikimi i edukatores

Pa pasur fare turp, një nga edukatoret e arrestuara është justifikuar: Gabimi im ishte që mendova për fëmijët e çerdhes sikur të ishin fëmijët e mi.

Lexo edhe: Prinderit te shokuar pasi hsohin videon, edukatorja i shkul floket 3-vjeçares/ FOTO/ VIDEO

Comments

comments

Me shume ne: Nje guide e pergjithshme, slider
fruthi, vaksina, mosvaksinimi
Si ta mbroj fëmijën nga fruthi pa e vaksinuar?

  Në Uashingtonin aktualisht është rikthyer epidemia e fruthit dhe një nënë që është kundër vaksinimit ka bërë një postim...

Close