loading

Aktorja e famshme tregon si është të bëhesh nënë pas të 40-ave

0 0

Eva Longoria e lindi djalin e saj Santiago Enrique Bastón kur ishte 43 vjeçe, dhe në një intervistë të kohëve të fundit ajo shpjegon pse mosha pas të 40-ave është mosha e përsosur për t’u bërë prind.

“Kështu ishte e thënë, që im bir të ishte me mua në këtë fazë të jetës sime”, – shpjegon ajo. “Unë jam më i durueshme edhe pse nuk duket kështu”!

Longoria është pjesë e një numri në rritje të grave që përqafojnë mëmësinë në të 40-tat. Të famshme të tjera si Joanna Gaines dhe Gabrielle Union kanë mirëpritur bebet pas moshës 40-vjeçare, por sipas studimeve ato nuk janë aspak unike: Midis 2007 dhe 2011, niveli i lindjeve për gratë e moshës 40-44 u rrit me 10%.

Dhe numrat më të fundit të publikuar në maj 2019 tregojnë se ndërsa niveli i lindjeve ka rënë në pothuajse të gjitha grupmoshat e grave nën 40 vjeç.

Një nga arsyet e dukshme për këtë është se më shumë gra tani po krijojnë karrierën e tyre para se të angazhohen për detyrën e prindërimit. Për Longorian, Santiago (tani 13 muajsh) erdhi pas dekadash pune të palodhur pyesni një aktore, regjisore dhe producente.

Longoria ka nën kontroll karrierën e saj dhe është e apasionuar pas punës që bën, por kjo nuk do të thotë që kthimi në punë gjashtë javë pas lindjes ishte i lehtë. “Kthimi në punë ishte i vështirë. Të ushqyerit me gji ndërsa punoja ishte i vështirë”.

Por, fakti që ka lehtësuar vështirësitë e muajve të parë ka qenë që Santiago ka mundur të jetë pranë nënës së tij në pjesën më të madhe të kohës.

Lexo edhe:


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Sot mbaj në duar zemrën...

Ishte gjithçka një udhëtim i mahnitshëm, që nga momenti i parë që mësova se isha shtatzënë, derisa i mbajta për herë të parë në duart e mia foshnjat! Ato do...

Çdo nënë që sapo ka...

Ndonjëherë gjërat që kemi më shumë nevojë t’i kujtojmë na shfaqen në mënyra të papritura. Kishin kaluar pak javë që kur u kthyem nga spitali në shtëpi me fëmijën tonë...

Komentet negative ndaj nënave, të...

Mëmësia është sfiduese , e bukur, jashtëzakonisht emocionuese dhe tepër e gëzueshme, por edhe e vështirë. Shumica e nënave të reja janë lodhur tashmë nga orari i ushqimit të foshnjës,...

Mu duk sikur dështova si...

Për disa gra, ndjenja e fajit për shkak të lindjes me operacion është diçka shumë reale dhe shumë e pranishme në jetën e tyre. Shpesh është e pamundur të parashikosh...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X