Abuzimi me të miturën nga roja i shkollës, Iris Luarasi: Pedofilët të kastrohen

0 0

Abuzimi seksual me 15-vjeçaren nga roja e shkollës ka marrë gjithë vëmendjen mediatike ditët e fundit. Pedagogia e gazetarisë Iris Luarasi ka reaguar ashpër në emisionin “Open” në Top Channel, ku është shprehur se pedofilët duhet të kastrohen.

Ajo shtoi se kjo mund të bëhet me një referendum, ku qytetarët të firmosin pasi kjo mund të jetë e vetmja frikë e pedofilëve.

“Në Shqipëri për fat të ketë vijonë të jetë kultura e viktimizmit të mëtejshëm për ata që janë viktima. Pasi viktima është abuzuar seksualisht nga një pedofil 65-vjeçar, dhe kjo është një nga arsyet pse unë kam qenë pro për kastrimin e këtyre pedofilëve.

Nuk e di si mund të bëhej kjo gjë, ndoshta me një referendum në Shqipëri që të mblidhen firma nga njerëzit, pasi ndoshta kjo mund të jetë frika e tyre. Po shohim kaq shumë raste në këtë shoqëri kaq të vogël si kjo e jona. Kjo është një nga gjërat që unë do kërkoja se si mund të kastronim këta pedofilë”, u shpreh pedagogia Iris Luarasi.

Lexo edhe: Si të mbrojmë fëmijët nga abuzimi?Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Stresi përshpejton thinjen e flokëve

Gratë, por edhe anëtarët e tjerë të familjes, drejtohen në strategji dhe bojëra të ndryshme për të eleminuar thinjat, të cilat me kalimin e moshës fillojnë të shfaqen. Gjenet dhe...

A duhet të peshohemi shpesh?...

A është mirë të peshoheni shpesh apo jo? Shumica e nutricionistëve nuk rekomandojnë që shpesh ta bëni këtë. Por ka edhe nga ata që thonë se peshimi ju ndihmon të...

Përse dhëmbët marrin ngjyrë të...

Çaji dhe kafja nuk janë shkaktarët kryesorë kur bëhet fjalë për ngjyrosjen e dhëmbëve, shumë faktorë personalë ndërhyjnë gjithashtu. Ka edhe zakone të këqija që mund të luajnë rolin e...

Shtohen dita-ditës rastet e abuzimeve...

Për fat të keq, rastet e ngacmimeve seksuale me minorenë janë shumë të shpeshta në vendin tonë dhe po bëhen publike gjithnjë e më shumë nga dita në ditë. Mbrëmjen...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X