A mund të ndikojë infeksioni maja në aftësinë për të mbetur shtatzanë?

0 0

Më herët unë kam pasur infeksionin maja, por tashmë e kam kaluar. A ndikon ky infeksion në të kaluarën në aftësinë time për të ngelur shtatzanë?

Një infeksion maja i mëparshëm nuk ndikon në pjellorinë tuaj, por ai ka ndikim nëse aktualisht e keni dhe ndërkohë po përpiqeni të ngelni shtatzanë.

Ka mundësi që qelizat e bardha që dërgon trupi për të luftuar infeksionin, të dëmtojnë edhe spermën e partnerit, gjë që mund të vështirësojë përpjekjet tuaja për shtatzani.

Shumica e infeksioneve maja trajtohen lehtësisht me medikamente dhe zakonisht pastrohen brenda një jave ose më pak. Por nëse infeksioni nuk largohet pasi të keni përfunduar medikamentet, duhet të shkoni te mjekuu.

Ndoshta po ngatërroni simptomat e infeskionit maja me diçka tjetër. Ka një sërë infeksionesh që kanë simptoma të ngjashme si klamidia, gonorreja dhe vaginoza bakteriale, të cilat ndikojnë në fertilitetin tuaj.

Lexo edhe: Myku vaginal dhe infeksioni maja


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X