A je sërish shtatzanë? Përgjigja e Chrissy Teigen

0 0

Chrissy Teigen ka qenë shumë e hapur për mënyrën se si shtatzënia ka ndryshuar trupin e saj. Nëna e dy fëmijëve, 2 vjeçar dhe 4 muajsh tregon se ende ka pasiguri për trupin e saj, por nuk ka turp prej tij.

Kjo është arsyeja pse, kur dikush në Twitter komentoi një foto të sajën në tapetin e kuq, përgjigja e Chrissy-t ishte mbresëlënëse.

“Me respektin më të madh, por a je sërish shtatzanë?” ka komentuar dikush.

“Unë sapo kam lindur, por faleminderit që jeni kaq i respektueshëm”, – u përgjigj ajo.

Menjëherë komentet e nënave të tjera që mbronin Chrissyn ishin të shumta.

Për shumë gra, trupat ndryshojnë shumë pasi bëhen me fëmijë. Ndonjëherë kjo do të thotë që bëhen më të rrumbullakëta se më parë.

Të tilla komente ka pasur edhe me të tjera nëna të famshme. Edhe aktores Jennifer Garner, i ka ngelur pak barku i fyrë pas lindjes së tre fëmiëjve dhe ajo ka sqaruar në rrjete sociale “Jo, nuk jam shtatzanë, por kam lindur 3 fëmijë dhe barku më ka mbetur ende”.

Nuk është etike të pyesni një nënë nëse është shtatzanë, pak pasi ka lindur fëmijën,vetëm sepse ju duket më e kolme dhe e mbushur fizikisht.

Lexo edhe: Pse kjo nene ushqen me gji nje kukull? Zbulimi i rendesishem shkencor


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X