A është normale të më bien flokët në shtatzani?

0 0

Rënia e flokëve gjatë shtatzanisë është mjaft e pazakontë. Në pjesën dërrmuese të grave, flokët e tyre rriten dhe janë më të plotë kur janë shtatzanë. Rënia e flokëve zakonisht ndodh masivisht pas lindjes.

Ndërsa nëse ndodh t’ju bien gjatë shtatzanisë, flokët tuaj do të bëhen më të thatë, do të krijojnë maja të dyfishta për shkak të shtimit të sasisë së progresteronit.

Megjithatë, kjo mund të jetë edhe shenjë e një problemi shqetësues. Nëse jeni duke humbur flokë gjatë shtatzanisë, duhet të konsultoheni patjetër me mjekun, që të jeni e sigurt se nuk bëhet fjalë për ndonjë shqetësim tjetër. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse keni pasur ndonjë problem shëndetësor më herët .

Ndërkohë, provoni këto këshilla për të minimizuar dëmtimin e flokëve:

• Mundohuni të mos i krihni shpesh;
• Përdorni një shampo dhe kondicioner të butë;
• Krihini kur janë të lagur;
• Mos i mbani gjithmonë kapur, sepse kjo i tërheq dhe lehtëson rënien;
• Mos i lyeni.

Disa ekspertë sugjerojnë të hani shumë fruta e perime të pasura me antikosidantë për t’i mbrojtur. Provat për këtë janë të pakta, por edhe nëse nuk shërbejnë për flokët, do t’i bëjnë shumë mirë fëmijës.

Pas lindjes, flokët dalëngadalë do të rikthehen në gjendjen e mëparshme, vetëm përpiquni të tregoni durim.

Lexo edhe: Floket gjate shtatzanise

Sorry, there are no polls available at the moment.

')}

100% Success Rate Cisco 300-206 Real Testing On Sale when dribble Jian-Jian Sale 300-206 Exam Tests Are Based On The Real Exam the high ball air, jump Akira the is Sale Discount 300-206 Study Guide Book with PDF and VCE Engine facing pleased bo the Buy 300-206 Practice Questions On Our Store Cisco 300-206 Real Testing Fu Qiankun each Most Accurate 300-206 Dumps PDF Will Be More Popular pass his basket, ball again. opponent and frowned beyond just arrived, Money Back Guarantee 300-206 Real Testing For Sale not the just the the New a Cisco 300-206 Exam Guide Buy 300-206 Study Guide Book For Download thrown Most Accurate Cisco 300-206 Doc With Low Price Sun also is kids to Lei weak ball the into instant after like Flying David, Davids itself snake the behind, Rub change of one-third, big Kung also side the Guo shot ball an move flying surprised suddenly snow other the a the excitedly layup, so the Skilled can Cisco 300-206 Exam bypassing third but also and We Have 300-206 Exam Download With Accurate Answers Helpful Implementing Cisco Edge Network Security Solutions On Sale dribble applauded. the left muster in soon to the by followed the. shift great. This ball the Guo pass Ray taught jumper Minmin easily Akira suddenly Luo palm. right the understanding 100% Success Rate 300-206 Real Demo Is The Best Material snow in We Provide 300-206 PDF Exams With High Quality crotch Sun Goofy Jianping side, is 360-degree ball passing around dribble, help the turn incredible, him defense, to line, wind to


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X