loading

9 nxënës në spital, hëngrën karamele me hashash

0 0

 

Një nënë u arrestua dhe tani po ballafaqohet me akuzat e vënies në rrezik të fëmijëve pasi u zbulua se djali i saj nëntë vjeçar solli në shkollë karamele me përmbajtje kanabisi dhe ua shpërndau ato shokëve të tij të klasës, për pasojë, të paktën nëntë fëmijë janë dërguar në spital.

Incidenti ndodhi të hënën kur ndihmësit në Shkollën Anton Grdina në Cleveland, Ohajo vunë re se disa nxënës ankoheshin për dhimbjen e stomakut. Më pas u zbulua se ata kishin ngrënë karamele që kishin një mbështjellëse të çuditshme, dhe kjo i nxiti për të thirrur policinë, të cilët erdhën në shkollë për të zbardhur se çfarë ndodhi. Përfundimisht, 9 nga 14 fëmijët që hëngrën karamelet u dërguan në spital.

Pas një hetimi, Cleveland Police arriti të konfirmojë se karamelet u shpërndanë nga një student i cili i mori nga nëna e tij. Sipas raportit të policisë, djali mori kanabisin, pasi nëna dhe nëna e tij kishin organizuar një festë një ditë më parë.

Pas bisedës me djalin, policia më pas foli me nënën e tij para se ta arrestonte dhe ta ngarkonte me akuzën e rrezikshmërisë së fëmijëve. Policia gjithashtu foli me tezen e tij, por ajo nuk u arrestua.

 “Megjithëse shumica e studentëve tanë nuk ishin të përfshirë në këtë incident… po marr kohë për të kujtuar të gjithë prindërit dhe kujdestarët për rëndësinë e mbajtjes së ilaçeve dhe sendeve të tjera që mund të jenë të dëmshme për fëmijët”, tha drejtori i shkollës Anton Grdina në një deklaratë.

“Faleminderit për mundësinë, që ta përdorim incidentin e ditës së sotme si një moment reflektues dhe ideal për shpërndarjen e mesazheve për komunitetin tonë të shkollës, dhe për kuptuar përgjegjësinë tonë të përbashkët për t’i mbajtur nxënësit tanë të sigurt”.

Lexo edhe: Produkte kozmetike me permbajtje kanabisi

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Dëshironi të shmangni një emër...

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

Doni që t’i rrisni flokët...

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë...

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

10 gjërat e zakonshme në...

Sigurisht që nënat kujdesen shumë gjatë blerjes së lodrave për t'u siguruar që ato nuk janë të rrezikshme për të vegjlit e tyre. Megjithatë, nganjëherë ne nënat nuk shohim përtej...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X