9 keshilla bukurie per cdo grua

0 0

Këto janë këshillat më të mira për të gjitha gratë, të cilat do t’ju bëjnë të ndryshoni pamjen tuaj, të keni thonj, flokë, lëkurë më të shëndetshme.

Cilat janë këshillat më të mira për një grua?

 • Pastroni fytyrën nga tualeti para se të shkoni në shtrat, përdorni një krem dite dhe nate si edhe një ose dy herë në javë një pastrues scrub.
 • Përsa i përket dhëmbëve mund t’i bëni të duken të bardha dhe perfekte duke përdorur sodë bikarbonat, sherebelën apo limonin, por pa e ekzagjeruar.
 • Për të pasur qerpikë më të gjatë dhe të fortë përdorni vaj ricini, ose përzierje të vajit të ullirit me vajin esencial të trendafilit.
 • Si të keni buzë më të plota? Përdorni një pastrues me vaj ulliri dhe disa pika limoni dhe më pas përdorni edhe pak kanellë bashkë me buzëkuqin tuaj.
 • Për të forcuar dhe zbardhur thonjtë mund të përdorni limonin duke e aplikuar direkt tek thonjtë tuaj apo në ujë të ngrohtë ku të mbani thonjtë për 15 minuta.
 • Si të kem flokë të gjatë? Konsumoni rregullisht mish pule, djath, vezë dhe thjerrëza si edhe mbani tharrësen e flokëve rreth 10 cm larg ndërsa i thani.
 • Si të pastrojmë tualetin? Nëse përdorni shumë produkte gjatë tualetit ju nevojitet një pastrim më i thellë (qumësht që heq tualetin) ndërsa për një truk të lehtë mjafton sapuni ose detergjenti i fytyrës.
 • Si të kem këmbë perfekte? Përdorni një sprai freskues nëse këmbët tuaja janë të fryra dhe nëse kanë shenja apo variçe aplikoni një krem (BB cream) i cili është më i lehtë se fondatinta (kremi me ngjyre) e zakonshme.

Cfare jeni duke bere me shume gjate ketyre diteve se ditet e meparshme?

 • Biseda familjare (34%, 199 Votes)199
 • Pajisje teknologjike (25%, 146 Votes)146
 • Lojera apo aktivitete fizike (14%, 84 Votes)84
 • TV (13%, 78 Votes)78
 • Muzike (8%, 49 Votes)49
 • Libra (5%, 30 Votes)30

Total Voters: 586

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X