9 gjerat qe mund te beni ndersa ushqeni femijen me gji

0 0

Është shumë bukur të shikosh fëmijën ndërsa pi gji, megjithatë në një moment të caktuar do të keni nevojë të bëni edhe diçka tjetër, sidomos gjatë atyre javëve të para kur fëmija do të pij shpesh dhe gjatë.

Ja çfarë ju këshillojmë të bëni…

  • Mund të shikoni një film apo emision që bashkëshorti juaj nuk e pëlqen. Kështu nuk do të krijohet një “konflikt” në lidhje me atë çfarë do të vendoset në televizor.
  • Lexoni një libër. Ka shumë libra të cilët do t’ju bënin të ndiheshit mirë pas lindjes, dhe duke qënë se keni më pak kohë në dispozicion mund ta bëni gjatë gjidhënies.
  • Lexoni gazetën. Ju duhet të informoheni në lidhje me atë cfarë ndodh edhe nëse keni pak ose aspak kohë të lexoni në një moment tjetër.
  • Mësoni diçka të re. Diçka në lidhje me gatimin, fëmijën, jetën tuaj pas shtatzanisë etj.
  • Luani një lojë ne celular. Ajo do t’jua mbajë mendjen e zënë për një kohë të caktuar.
  • Dëgjoni muzikë. Le të jetë ajo e tillë që t’ju qetësojë të dyve njëkohësisht.
  • Konsumoni diçka të shëndetshme. Mund të jetë një pjatë e fruta, perime të pjekura, një copë kek të gatuar në shtëpi etj.
  • Telefononi dikë shumë të dashur për ju. Për shembull nënën tuaj!
  • I këndoni fëmijës tuaj. T’i këndosh fëmijës ndërsa je duke ushqyer me gji është diçka e mrekullueshme. Le të jetë ai një moment magjik për të dy!

A keni bere ndonjehere blerje online?

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X