8 Marsi, rendesia e te dhuruarit dicka!

0 0

Gruaja juaj, nëna juaj, zonja që ju pastron shtëpinë, motra juaj, kushdo që përfaqëson figurën femërore meriton të marrë një dhuratë sot. Gruaja është porta kryesore e familjes, ajo që e bën atë të ketë organizimin e duhur, bën të mundur rritjen dhe edukimin e fëmijës. Është gruaja ajo, pavarësisht rolit që ka, e cila sakrifikohet gjithmonë për familjen e saj. Është ajo që nuk mendon asnjëherë para dëshirave dhe nevojave të saj para atyre të fëmijës apo bashkëshortit të saj.
Por duke qënë kështu përse të mos e bëjmë atë të ndihet unike? Unike të paktën në këtë ditë të shënuar në nder të saj, të meritave dhe vlerave të saj në jetë?
Dhuroni diçka, kështu ajo:
• Do të jetë protagonistja kryesore e kësaj dite. Ajo shpesh do të ndihet e lënë pas dore, e lodhur dhe shpesh e nënvlerësuar për punën që bën. I tregoni se jeni pranë saj dhe e vlerësoni.
• Do të kuptojë se ju i jeni mirënjohës. Nëse ajo kupton se përpjekjet që bën i vlerësoni në mënyrën e duhur, do të ndihet tepër e lumtur.
• Do të konfirmojë edhe njëherë dashurinë tuaj. Atë që ndoshta i shprehni çdo ditë me gjeste të mëdha ose të vogla dhe në këtë ditë edhe me anën e një dhurate të zgjedhur me shumë dashuri për të.

Qumesht formule apo qumesht lope?

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X