7 përdorimet që nuk i dinit të vazelinës

0 0
  1. Përdoreni për të hequr qerpikët fallso

Vendosni pak vazelinë përgjatë vijës së qerpikëve, prisni disa minuta dhe do të vëreni se ato do të hiqen lehtësisht.

  1. Përdoreni si një ndriçues jo shumë të kushtueshëm

Për një look natyral, që të ndriçoni aplikoni pak vazelinë në faqet tuaja.

  1. Përdoreni për të shtruar qimet e pabindura të vetullave

Për t’i mbajtur drejt qimet e vetullave, lyejini ato me pak vazelinë.

  1. Përdoreni për një manikyr të pastër

Nëse nuk doni të lyeni asnjë milimetër përtej thonjve, lyeni zonën përreth tyre me vazelinë e më pas aplikoni manikyrin.

  1. Përdoreni si skrab për buzët

Përzieni vazelinë me sheqer dhe aplikojeni në buzë për pastrimin e tyre nga qelizat e vdekura.

  1. Përdoreni për të bërë produktet tuaja të makijazhit

Mund të shtoni vazelinë në tonin e syve, në labelot e buzëve etj.

  1. Përdoreni për të hequr rimelin

Për të hequr më lehtë rimelin, aplikoni vazelinë në qerpikët tuaj.

Lexo edhe: Disa metoda natyrale per te luftuar rrjebullen


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X