7 modele flokësh për mbrëmjen e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri

0 0

Mbrëmjet më të rëndësishme festive po vijnë, Krishtlindjet dhe Viti i Ri dhe krahas gatimeve, zbukurimit të tryezës e shtëpisë, rëndësi të veçantë merr edhe pamja jonë atë ditë. Veshja dhe makiazhi luajnë rol shumë të rëndëssihëm, por kurora e pamjes sonë janë flokët.

Më poshtë, ju kemi paraqitur shtatë ide të thjeshta, por shumë elegante për realizimin e modeleve të flokëve mbrëmjen e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

7 modele flokësh për mbrëmjen e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri:

  1. Bisht i trefishtë i përdredhur

Një bisht i kapur poshtë  është një ide e shkëlqyeshme kur kërkoni diçka të lehtë, por pse të mos e shijoni pak me këtë “bisht të përdredhur”?  Ja sa si ta realizoni:

 

  1. Gjysmë topuz lart

Ky model flokësh është i përkryer për pothuajse çdo gjatësi floku. Ndiqni këtë tutorial për të parë si ta realizoni.

  1. Bisht me shumë llastiqe

Rezultatet janë të thjeshta por interesante, madje mund të lidhni një fjongo në fund të bishtit për një pamje më festive.

  1. Topuz holandez me gërshet

Nëse jeni gati për të eksperimentuar me gërsheta, ky model bohem është një opsion i mrekullueshëm. Ja se si ta realizoni:

 

  1. Gërsheti me “zinxhir 3D”

Ky është ndër modelet më të preferuara për mbrëmje festive. Për ta realizuar, ndiqni këtë video:

  1. Topuz si balerinë

Ky është model që nuk dështon asnjëherë. I thjeshtë, me elegancë dhe shumë shik. Ndoshta të gjitha dimë ta realizojmë, por për të arritur rezultatin ideal, hidhini një sy kësaj videoje:

  1. Bisht me lidhëse dyshe

Një tjetër alternativë e shkëlqyeshme për të realizuar bishtin tuaj sa më elegant,  është kjo pamje e dyfishtë me nyje. Merrni më shumë këshilla nga ky tutorial:


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Oraret e gjumit dhe ushqyerjes...

Orari i duhur i gjumit të foshnjës mund ta ndihmojë fëmijën tuaj të flejë më mirë gjatë natës dhe gjatë dremitjeve të ditës. Kjo faqe ka shembuj të orareve të...

Orari i gjumit për fëmijën...

Disa fëmijë 14 muajsh janë ende duke bërë dy dremitje, megjithëse shumë prej tyre do të kalojnë në vetëm rreth kësaj moshe. Por ky moment mund të marrë kohë edhe...

Oraret e gjumit të fëmijës...

Fëmijët e vegjël 31 deri në 35 muaj kanë filluar të qëndrojnë zgjuar për periudha më të gjata kohore. Disa po ndalojnë dremitjen. Tranzicioni nga dremitja mund të zgjasë shumë...

Ide për dhurata Krishtlindjesh me...

Periudha e festave të fundvitit, Krishtlindjet dhe Viti i Ri, ndër të tjera karakterizohen nga shkëmbimet e dhuratave. Por, jo të gjitha familjet e kanë mundësinë ekonomike për të bërë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X