7 menyra per ta bere ajrin e shtepise te pershtatshem per femijen

0 0

Ajri i shtëpisë tuaj duhet të jetë shumë i pastër, sidomos nëse në të jeton një fëmijë. Ju duhet të dini se mund të gjenden shumë substanca të fshehura në ambientet që jetojmë çdo ditë dhe për këtë arsye është e rëndësishme të ndiqni këshillat e mëposhtme.
Si ta bëjmë ajrin e shtëpisë të përshtatshëm për fëmijën dhe gjithë familjen?
• Mos konsumoni në asnjë mënyrë duhan dhe nëse dikush nga familja e konsumon duhet të pastrohet mirë para se të shkojë pranë fëmijës.
• Kujdes me mobiljet që mbani në shtëpi. Nëse janë të lyera me llak duhet të dini që nuk janë shumë të shëndetshme.
• Lagështira në shtëpi nuk duhet të jetë as shumë e lartë, as shumë e ulët. Duhet të jetë rreth 50%. Kujdes me mykun e mureve.
• Pastroni me produkte natyrale dhe më pas e shpëlani mirë. Nëse përdorni produkte industriale ndiqni të gjitha udhëzimet e tyre.
• Lulet brenda shtëpisë do t’ju ndihmojnë të krijoni një ambient më të shëndetshëm.
• E hapni shpesh dritaren për të ndërruar ajrin edhe nëse jeni në dimër. Në momentin që do ta bëni këtë fëmijën çoheni në dhomën tjetër.
• Kujdes me përdorimin e aromatizuesve dhe qirinjve aromatikë. I evitoni brenda shtëpisë dhe sidomos në dhomën e gjumit. E pastroni mjaftueshëm edhe kondicionerin.

Lexoni edhe: Si te kemi nje shtepi te shendetshme?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Familjarët kërkojnë drejtësi pas mbytjes...

Pas ngjarjes tragjike, ku një 3 vjeçarit humbi jetën pasi u mbyt në rrethana ende të paqarta kopsht, në qytetin e Fierit, familjarët kërkojnë drejtësi. Ata nuk besojnë që fëmija...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X