6 gjerat e pamundura per t’u bere pas lindjes se femijes

0 0

Pas lindjes së një fëmije prindërit duhet të heqin dorë nga disa gjëra që bënin më parë. Atyre do t’ju duhet të sakrifikojnë disa aktivitete, gjë e cila do t’ju vijë natyrshëm duke qënë se tashmë ne jetën e tyre ka prioritete të tjera.

Jeta ndryshon…

  • Shtëpia nuk do të jetë më në rregull. Fëmijët dhe rregulli në shtëpi janë dy gjëra që nuk shkojnë bashkë, dhe kjo nuk ndodh sepse ata nuk janë të mirë, por sepse ajo është mënyra e tyre e të argëtuarit.
  • Nuk do të mendoni me për veten tuaj. Ky është ligji më natyral i jetës. Tashmë gjithçka rrotullohet rreth nevojave dhe dëshirave të fëmijës.
  • Të flesh gjumë është e pamundur! Për disa nëna të gjumi është një luks tepër i madh, kryesisht përgjatë 3 viteve të para të jetës, e megjithatë nuk mungojnë disa raste fëmijësh të qetë që arrijnë të flejnë përgjatë gjithë natës shumë të qetë, e bashkë me ta edhe prindërit.
  • Tashmë nuk mund të bëni dush, e madje as të shkoni në banjo vetëm. Dushi nuk mund të zgjasë më tepër se 5 minuta dhe nevojat personale tashmë nuk mund të kryhen asnjëherë pa praninë e fëmijës tuaj. Edhe pse proçesi i urinimit zgjat rreth 30 sekonda, për fëmijën është e pamundur ta ndjekë nënën nga pas.
  • Tashmë nuk mund të shikoni një film. Televizori juaj nuk mund të paraqesë film tjetër përveç: peppa pig, masha dhe ariu, frozen e shumë filma të tjerë vizatimorë.
  • Nuk mund të qëndroni shumë gjatë zgjuar pasi fëmijët kanë fjetur. Edhe pse do të kishit dëshirë të merrnit pak kohë për të kaluar me bashkëshortin tuaj, apo vetëm nuk mundeni. Shpesh në fund të ditës jeni aq të lodhura sa kjo do t’ju duket “një luks”.

Lexoni edhe: 10 gjera qe mund te beni ndersa femija fle

 

This is for testing

View Results

Loading ... Loading ...

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X