Dhurata per femijet, lumturi per femijet!

0 0

“Si një baba dhe si një individ i shoqërisë, si mund të lejoja që një fëmijë të mos kishte mundësi të gëzohej me një lodër në vigjiljen e Krishtlindjeve”? Kanë qënë këto fjalët e Rio Ferdinand, një ish mbrojtës i skuadrës së Manchester-it, i cili ka vendosur të blejë lodra fëmijësh me një vlerë prej 500.000 paundësh.

Një nismë mbresëlënëse e cila do të bëjë të lumtur shumë fëmijë, ata ëngjëj të vegjël të cilët i lumturon qoftë edhe një makinë apo kukull e vogël plastike. Diçka e tillë mund të bëhet e mundur edhe nga individë të tjerë, madje edhe nga shoqëria jonë. Të gjithë mund të dhurojnë diçka simbolike, por që për një fëmijë të vogël mund të ketë një vlerë shumë të madhe. E dini se ka shumë familje fëmijët e së cilës nuk janë në gjendje të ndiejnë sadopak atmosferën e festive të fundvitit, nuk janë në gjendje të dinë se çfarë ndjesie të jep një lodër e re e mbajtur në duar? Në këtë prag festash dhuroni diçka, në këtë prag festash bëni edhe ju një fëmijë të lumtur! Për ju mund të mos jetë një vlerë e madhe parash, por për ata do të thotë një buzëqeshje me shumë!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X