5 mënyra sesi mund të ndryshosh si nënë gjatë viteve

0 0

Dikush më tha dikur që të jem strikte me qëllimet dhe më fleksible me metodat që përdor. Pavarësisht ndjesisë që mund të japë linja, si duket njerëzit që adaptohen me informacionin e ri dhe ndryshimet duken më të lumtur.

Kur isha më e re, mendoja se të rriturit përfundonin rritjen e tyre rreth moshës 21 ose diçka e ngjashme! Të maturuar dhe të plotë. Pa kthim pas. Mbi të gjitha, rritja kjo është, apo jo?

Tani unë qesh kur mendoj për këtë gjë.

Sepse e di që truri i njeriut nuk ndalon rritjen derisa të shkojë 25.

Po truri i një nëne?  Epo mirë, ‘rritet’ mirë në të shumtën e kohës dhe me siguri ju do të ndryshoni si nëna gjatë viteve.

Ose të paktën kjo është eksperienca dhe ajo që një vëzhgim më ka bërë të besoj. Dhe kur them ‘rritet’, jo domosdoshmërisht në masë, por në inteligjencë dhe maturi që vijnë nga ekperienca jonë si nënë.

  • Opinioni yt për përmasat e familjes tuaj mund të ndryshojë. Ti mund të duash të nisesh për një familje madhe por në fund mund të vendosësh për një më të vogël ose e kundërta.
  • Metodat tuaja si prindër mund të ndryshojnë. Mund të bëhesh edhe më strikte.
  • Dieta dhe metodat e gatimit mund të ndryshojnë si nënë. Dëshirat për të punuar mund të ndryshojnë, Ti mund të duash të qëndrosh në shtëpi. Por mund të ndjesh nevojën edhe që të rrish në zyrë.
  • Besimet e tua për aktivitetet ekstra mund të ndryshojnë. Ti mund të duash të shpenzosh kohën më të madhe në fushën e futbollit. Por edhe të vendosësh se sportet nuk bëjnë për mënyrën tënde të jetesës.

Lexo më shumë: Sekretet per nje jete te qete familjare


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Covid 19 dhe obeziteti, vëmendje...

Kushdo që mendoi se Covid-19 do të kursente fëmijët e kishte gabim. Virusi jo vetëm që prek edhe më të vegjlit, por në fëmijëri shkakton edhe një sërë efektesh të...

Letra për babagjyshin, nga nëna...

I dashur Babagjysh, Nuk do të kërkoj një kupon për disa rroba të reja ose telefonin e teknologjisë më të fundit. Gjithçka që dua për Krishtlindje është që fëmija im...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X