5 këshilla për të mbajtur shtëpinë pastër

0 0

 

Të mbash shtëpinë pastër është një sfidë për nënat e reja, të cilat më shumë janë mësuar të shohin  rrëmujë e të mos u ketë rezultat mundi e përpjekja qëbëjnë për tëpastruar.

5 këshilla për të mbajtur shtëpinë pastër

  1. Largoni gjithë letrat e padobishme

Mund të keni shumë letra, fatura, dokumente në shtëpi. Ato bëjnë rrëmujën më të madhe. Sistemoni ato që ju duhen dhe pastaj hidhni në kosh ato të padobishmet.

  1. Lani enët

A i keni dëgjuar këshillat që ju “ndihmojnë” të keni një marrëdhënie sa më të mirë dhe në këtë mënyrë do të eleminohen shanset që të shkoni në shtrat të zemëruar. Akoma më mirë do të ishte të mos shkoni në shtrat pa larë enët. 😛

  1. Fshini tavolinat, raftet në kuzhinë dhe tualet

Pasi keni hequr gjërat që bëjnë rrëmujë sipër tyre, si letra, enë është shumë e lehtë t’i mbani të pastra duke i fshirë.

  1. Pastroni dyshemenë e kuzhinës

Pasi keni hequr çdo gjë që pengon nga sipërfaqet e mundshme, apo dhe keni ngrënë, dyshemeja e kuzhinës ka nevojë të pastrohet më shumë se çdo ambient tjetër.

  1. Sistemoni këpucët pranë derës kryesore

Ashtu si letrat e panevojshme, edhe këpucët shkaktojnë rrëmujë si pa kuptuar. Sistemojini ato duke i vënë radhë pranë derës kryesore të daljes, ku i vishni dhe hiqni sa herë dilni e hyni në shtëpi.

Lexo edhe: 5 menyra per te mbajtur ushqimin te sigurt dhe te paster ne shtepi

Sorry, there are no polls available at the moment.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kontakti lëkurë me lëkurë edhe...

Gjatë pandemisë së Covid-19, Shoqëria Italiane e Neonatologjisë (SIN) lëshoi ​​indikacione për të lejuar prindërit në njësitë e kujdesit intensiv neonatal të luanin një rol aktiv në mirëqenien e fëmijës...

Frymezuar nga qumeshti i gjirit!

Frymëzuar nga qumështi i gjirit! Aptamil Pronutra-ADVANCE Për më shumë se 40 vjet, skuadra e përbërë prej më shumë se 500 shkencëtarë dhe ekspertë të NUTRICIAS, ka qënë pioniere e...

Pelena ekologjike PINGO vjen tek...

Shëndeti i fëmijëve ka qenë, është dhe do të jetë, pa dyshim gjëja më e rëndësishme për të gjithë prindërit, por jo vetëm për ta. Duke marrë në konsideratë kërkesat e...

Foshnja po mbytej duke pirë...

Një grua po ushqente me gji me fëmijën e saj, kur papritmas vuri re vështirësi në frymëmarrje të foshnjës. Menjëherë njoftoi urgjencën të cilët praktikuan manovrën "Heimlich" për fëmijën. Punonjësit...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X