5 gjerat qe babai i nje vajze duhet te dije

0 0

Babai është heroi i një vajze, mes tyre rritet dhe forcohet një dashuri e madhe, një marrëdhënie e bukur.

Babai dhe vajza, për një marrëdhënie më të mirë

Vajza juaj vëzhgon marrëdhënien tuaj dhe të bashkëshortes

Kujdes me mënyrën si silleni me bashkëshorten tuaj. Ajo do të vëzhgojë gjithçka, por edhe po të mos ishte kështu duhet ta trajtonit gjithmonë me respekt. Nga një sjellje e tillë ajo do të fitojë siguri tek ju.

E mësoni të jetë e fortë dhe e vendosur

E mësoni vajzën e vogël se nuk ekziston një gjini e dobët. Ajo duhet të jetë e fortë dhe e vendosur në veten e saj. E bëni të ndihet një princeshë dhe njëkohësisht edhe një luftëtare.

Jeni gjithmonë prezent 

Përpiquni të jeni edhe ju prezent në çdo aktivitet me rëndësi të saj. Nuk duhet të mjaftoheni asnjëherë vetëm me praninë e bashkëshortes tuaj.

Pranoni se ajo një ditë do të ikë larg jush

Ajo mund të shkojë diku jashtë Shqipërisë me studime, mund të martohet dhe të krijojë familjen e saj pranë dikujt që e do. Ju duhet të mësoheni ta pranoni dhe respektoni këtë.

Përshtasni shijet tuaja me ato të saj

Edhe nëse ajo ka dëshira apo shije të ndryshme nga tuajat duhet të mësoni t’i respektoheni ato. Asaj i pëlqen piktura? Këtë duhet të lejoni ta bëjë! Në vend që ta kritikoni duhet të pranoni dëshirat, kjo do ta bëj vajzën tuaj edhe më të hapur ndaj jush.

Lexoni edhe: Per ke kujdeset me shume babai ne familje? Sipas studimeve


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X