4 vjeçarja i shpëton jetën nënës

0 0

Fëmijët shpesh na japin mësime të rëndësishme në jetë, por në disa raste edhe na e shpëtojnë atë. Kjo ka ndodhur me një nënë në Britani, e cila vuan nga fibromialgia – sindromi karakterizohet nga dhimbje kronike e përhapur në gjithë trupin dhe ka pësuar një krizë të papritur në shtëpi. Së bashku me të, ishte Kaitlyn e vogël, vetëm katër vjeç.

Vogëlushja, kishte mësuar nga motra dhe vëllai i saj më të mëdhenj si të telefononte urgjencën në rast rreziku dhe ia doli mbanë.

“Në shtëpi jam unë, mami, një qen dhe një kotele. Për të arritur atje, duhet të shkoni poshtë kodrës dhe të ngjiteni në anën tjetër”, – tha vajza duke udhëzuar punonjësit e ndihmës shëndetësore.

Personi me të cilin foli vogëlushja, kishte detyrë të vështirë për të kuptuar saktë se ku duhet të shkonte ambulanca për të ndihmuar të sëmurën. Megjithatë ai shprehet i habitur nga një zë aq i vogël në telefon dhe përgëzon vajzën e vogël që përmes pyetjeve të tij ia doli t’i orientonte.

Edhe nëna ndihet mjaft krenare pë vajzën e saj të vogël.

Lexo edhe: Vogelushja e paralizuar i shpeton jeten vellait


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kur ke një fëmijë në...

Nëse ti ke një fëmijë Ujor, ja cfarë duhet të dish..: UJORI (21 janar - 19 shkurt) Ky fëmijë do të jetë gjithmonë origjinal. Ai është një novator i lindur...

Emra mysliman per bebe

Tradicionalisht në komunitetin mysliman, foshnjave u vihet një emër në ditën e shtatë pas lindjes. Kuptimi i emrit është shumë i rëndësishëm. Myslimanët favorizojnë emrat që janë të virtytshëm dhe...

Qumështi i gjirit ndihmon zemrën...

Dihet prej kohësh që qumështi i gjirit është ushqimi më i mirë për të porsalindurin dhe për fëmijën deri në një vit e më tej, nëse është e mundur. Në...

Rritje e numrit të lindjeve...

Tashmë është demonstruar gjerësisht: pandemia Covid-19 ka pasur një sërë pasojash negative indirekte, përveç atyre më të njohura dhe të lidhura ngushtë me infeksionin. Midis tyre, ka gjithashtu një rritje...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X