4 përfitime që ndoshta nuk i dinit nga rrushi

0 0

Rrushi lufton të ftohtin

Përdorni lëngun e rrushit për të shmangur ftohjet. Fruti rrit imunitetin duke rritur sasinë e qelizave T gama-delta në trupin tuaj.

Heq rrudhat

Përpara se të flini aplikoni pak vaj të farave të rrushit, pasi është i pasur me antioksidantë dhe acide yndyrore esenciale që ndihmojnë lëkurën të duket më e re.

Zbardh dhëmbët

Harrojeni zbardhuesin. “Acidi malik që gjendet te rrushi pastron dhëmbët nga njollat”. Rrushi duhet të jetë i pjekur plotësisht.

Ndihmon duart

Provoni të masazhoni duart me një përzierje të lëngut të rrushit me pak sheqer, për lëkurë të butë dhe për manikyr që zgjat.

Lexo edhe: 5 arsyet pse duhet te hame rrush te thate ne shtatzani


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Një “vesh teknologjik” për fëmijët...

Shpesh defektet e dëgjimit të fëmijëve mund të parandalohen duke vepruar në shëndetin e grave shtatzëna me vaksina kundër sëmundjeve të tilla si rubeola. Në fëmijërinë e hershme, kujdesi i...

Rëndësia e mbajtjes së “nënës...

Ndarja e hershme nga prindi është eksperiencë stresuese për fëmijën. Kujdesi i nënës kangur, pra kontakti lëkurë më lëkurë midis nënës ose babait dhe të porsalindurit, është një praktikë që...

Rrugëtimi i prindërve deri në...

Disa nëna i kanë zgjedhur emrat e fëmijëve që nga fillimi i shtatzënisë. Të tjerave u duhen javë për të vendosur. Disa vendosin, pastaj ndryshojnë mendje. Dhe secili prej këtyre...

Zënkat mes fëmijëve, ta mësojmë...

Zënkat mes fëmijëve janë normale e të pranueshme, edhe nëse mund të kalojnë në ndonjë shuplakë apo tërheqje flokësh. Megjithatë, situata fillon të bëhet shqetësuese, kur një fëmijë duke shfaqur...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X