Gjesti fisnik i Ardit Gjebreas, ja ç’do të bëhet me paratë e mbledhura nga Kënga Magjike

0 0

Tëremti shkatërrimtar i 26 Nëntorit, gjunjëzoi në dhimbje jo vetëm të prekurit e drejtpërdrejtë nga kjo tragjedi, por gjithë shqiptarët kudo ndodhen.

Megjithatë, këto ditë të vështira nxorën gjithashtu në pah tiparet karakteristike të kombit tonë, solidarizimin në dhimbje e nevojë. Kushdo dha ndihmëne  tij me aq sa mundi, dikush me veshmbathje, dikush me të holla, dikush hapi dyert e shtëpisë etj.

Ndërsa ikona e ekranit shqiptar, Aedir Gjebrea ka vendosur që me paratë e mbledhura nga shitja e biletave të festivalit “Kënga Magjike”, të ndërtojë shtëpinë për një familje që ka mbetur në qiell të japur që prej mëngjesit ogurzi të së martës.

Ndërsa këngëtarja Besa Kokëdhima një ditë më parë njoftoi se do të tërhiqej nga konkurimi, pasi nuk është ende në gjendje të këndojë pas kësaj tragjedie kombëtare.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lajm i trishtuar për aktoren...

Lajm i trishtuar për aktoren e mirënjohur të humorit në Shqipëri, e cila nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ndarë me ndjekësit e saj këto emocione trishtimi: Të dy...

Dafina Zeqiri dhuron paratë e...

Në këtë prag fundviti, këngëtarja Dafina Zeqiri ka mbajtur një premtim të bërë kohë më parë. Të gjitha paratë e fituara nga shitja e albumit të saj, "Dafinë Moj", kanë...

I mallkojnë fëmijët në Instagram,...

Gjuha e urrejtjes, sidomos në rrjetet sociale, përhapet me një shpejtësi e lehtësi të jashtëzakonshme. Kushdo, pas një tastiere apo ekrani të një pajisjeje inteligjente, mund të shprehë mendimi ne...

Marina dhe Getoari prindër për...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë bërë prindër për herë të parë. Ditën e djeshme, moderatorja solli në jetë vogëlushen Marget. Emri i saj është bashkim i gërmave të para...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X