3 produktet pa te cilat shtatzania do te jete teper e veshtire

0 0

Shtatzania është një periudhë që mund të shoqërohet me probleme të mëdha ose të vogla, ku çdo grua përjeton ndryshime jo të ngjashme me një tjetër. Duke qënë kështu ndonjëherë duhet të zgjedhim të përdorim disa produkte praktike që mund të na i lehtësojnë ndjeshëm simptomat e një problem të caktuar.
Cilat janë 3 produktet që do t’jua bëjnë muajt e shtatzanisë edhe më të lehtë për t’u përballuar?
• Një strisho nazale që ndihmon në zgjerimin e rrugëve të frymëmarrjes
Kështu do të marrin fund gërrhitjet e tmerrshme të shktuara nga ngushtimi i këtyre rrugëve por edhe nga rritja e madhe e peshës. Kështu të gjithë do të bëni një gjumë të qetë në shtëpi.
Pecetat ditore
Gjatë shtatzanisë mund të keni sekrecione të mëdha, rrjedhje të pavullnetshme të urinës, në disa raste edhe rrjedhje gjaku (që duhet patjetër të flisni me mjekun nëse ndodh) dhe në disa raste ndërrimi i të brendshmeve mund të mos jete e mundur. Në këtë rast do t’ju vijë në ndihmë një pako me peceta ditore e cila duhet të jetë gjithmonë në cantën tuaj.
Një xhel për kofshët
Ky xhel duhet të aplikohet në zonën mes kofshëve tuaja në mënyrë që të mos fërkohen gjatë ecjes dhe t’ju krijojnë bezdi. Të mos harrojmë se kjo gjë mund të ndodhë në çdo shtatzani si pasojë e një rritje të madhe të peshës trupore.

Lexo edhe: Shenjat qe tregojne se jeni duke lindur

A keni bere ndonjehere blerje online?

View Results

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Pse çdo grua shtatzënë duhet...

Anomalitë gjenetike mund të ndodhin në çdo shtatzëni, prandaj testi NIPT është i rëndësishëm për çdo grua shtatzënë, pavarësisht nga mosha e saj apo risku i predispozitës gjenetike. Ekspertët mjekësorë...

MËSONI MË SHUMË PËR TESTIN...

A e dini se mund të zbuloni nëse fëmija juaj është i shëndetshëm që në javën e 10-të të shtatzënisë? Ju mund ta zbuloni shëndetin gjenetik të foshnjës tuaj gjatë...

Jo çdo NIPT është NIFTY

"Çfarë është testi NIFTY? A janë NIPT dhe NIFTY e njëjta gjë? A ka rëndësi se cilin të zgjedhësh? Këto janë të gjitha pyetjet me të cilat përballen shumë gra...

Gjithçka që duhet të dini...

Testi NIFTY nga GenePlanet u mundëson prindërve të ardhshëm të mësojnë më shumë për shëndetin e foshnjës së tyre ndërkohë që ai ose ajo është ende në mitër. Në këtë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X