loading

21 pyetje për bashkëshortin në vend të “Si kalove sot”

Disa nga pyetjet qe mund t’i beni bashkeshortit kur kthehet nga puna, per te mbajtur gjalle marredhenien tuaj pa rene ne monotoni:
0 0

Kur familja mblidhet bashkë pas një dite të gjatë e të ngarkuar, është mëse e zakontë që të pyesim njëri-tjetrin si e kaluam ditën.

Por, një pyetje e tillë, ndoshta nuk lë shumë hapësirë për të folur dhe për t’u shprehur. Provoni më mirë mënyra të tjera.

21 pyetje për të gërmuar më thellë në martesën tuaj pas një dite të gjatë

 1. A dëgjove ndonjë gjë interesante sot?
 2. Nëse do të përsërisje sërish një pjesë të ditës së sotme, cila do të ishte?
 3. Sa kafe pive sot?
 4. Ndodhi ndonjë gjë sot që mendon se do ta kujtosh edhe pas një viti, ose pesë vitesh?
 5. Bëre ndonjë foto sot? Çfarë fotografove?
 6. Cilin aplikacion përdore më shumë në celular sot?
 7. Si mund ta lehtësoj ditën për pesë minuta?
 8. Sikur të niseshim sot për pushime, ku do të doje të shkonim?
 9. Nëse do të fitoje 500 dollarë sot dhe do të kishe mundësi t’i shpenzoje si të doje, çfarë do të blije?
 10. Nëse dita jote do shndërrohej në film, kë do të përzgjidhje si aktorë?
 11. The ndonjë gjë sot që nuk do të doje ta kishe thënë kurrë?
 12. Çfarë bëre sot për t’u kujdesur për veten?
 13. Kur u ndjeve i vlerësuar sot?
 14. Nëse do të garantoje diçka për nesër, çfarë do të ishte?
 15. Nëse do të ndërronim rolet nesër, çfarë këshille do të më jepje për ditën?
 16. Çfarë të bëri për të qeshur sot?
 17. Imagjino që vitin tjetër të angazhohesh për të mësuar diçka në kohën e lirë. Çfarë do të zgjidhje?
 18. A pe njeri me cep të syrit sot? Pse?
 19. Çfarë do të doje të kishe bërë më shumë sot?
 20. Çfarë do të doje të kishe bërë më pak?
 21. A po më dëgjon tani?

Lexo edhe: Shenjat që tregojnë që ju jeni një bashkëshorte aspak romantike


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Familja më e madhe në...

Angli, zgjerohet familja Redford Njerëzit kanë pasione të ndryshme, por ka nga ata që kanë pasion të bëjnë fëmijë. Po, sepse familja Radford nuk ndalet: për familjen angleze, fëmija njëzet...

Marrëdhënie jo e mirë në...

Në një situatë kur çifti është i pakënaqur, fëmijët shpesh vuajnë gjithashtu. Por mund të ketë edhe disa avantazhe të papritura, të paktën te të porsalindurit. Kur marrëdhënia e çiftit...

I dashur bashkëshort nuk ndihem...

Dashuria ime, Rri këtu me mua. Këto ditë janë të vështira, shumë të vështira. Punojmë shumë çdo ditë për të rritur katër fëmijët tanë që janë më të vegjël se...

“Ne nuk kemi pse ngjajmë...

Kjo familje e re dëshrion t'ju bëjë të ditur që "ata nuk kanë pse ngjajnë". Rrugëtimi i tyre i prindërimit ishte shumë i ngadaltë, por krejt papritur u bënë prindër...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X