15 Tetori, dita e femijeve qe nuk linden kurre

0 0

Keni edhe ju një ëngjëll që nuk keni mundur ta mbani në duar? Për të gjitha nënat që kanë humbur një fëmijë para se të vijë në jetë!

15 tetori është konsideruar si dita e këtyre ëngjëjve të vegjël që nuk mundën të vinin kurrë në jetë. Në të gjithë botën sot familjet që kanë humbur ëngjëllin e tyre vendosin nëse kanë dëshirë një qiri të ndëzur tek dera e shtëpisë së tyre në orën 19:00.

Ky veprim kryhet për të kujtuar se ai fëmijë që nuk mundi të vinte në jetë, jeton në mendjen dhe zemrën e prindërve. Një fëmijë që nuk lindi kurrë, një përqafim që nuk u dha kurrë, një dashuri që nuk u shpreh kurrë tek ai, një emër që nuk u përmend asnjëherë…

Drita e qiririt simbolizon ndezjen e një drite brenda errësirës së dhimbjes që ndien prindi edhe pse plaga do të jetë gjithmonë e hapur në zemrën e tyre!

Lexo edhe: Vrit femijen qe ke lindur! Si e bindi mjeku nenen te mos abortonte?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X