14 filma që duhen parë gjatë shtatzanisë

0 1

Këto ditë që po qëndroni në shtëpi, por jo vetëm gjatë kësaj periudhe, përgjatë gjithë muajve të shtatzanisë keni një listë me 14 filma që duhet të shikoni kur jeni në pritje të ëmbël.

#1: What To Expect When You’re Expecting (Çfarë të presësh kur je në pritje të ëmbël)

Kjo është një komedi amerikane, me personazhe kryesore Cameron Diaz dhe Jennifer Lopez. Ato tregohet gama e gjerë e përjetimeve të një grupi grash shtatzëna.

#2: The Business Of Being Born (Puna e të lindurit)

Filmi trajton të gjithë llojet e lindjeve: natyrale, cezariane, me epidural, në shtëpi, në ujë, me hipnozë e gjithçka që lidhet me procesin e lindjes.

#3: Nine Months (Nëntë muaj)

Kjo është një komedi romantike që do t’ju ngrohë zemrën, e viteve ’90. Një mësuese kërcimi përballet me një shtatzani të paplanifikuar dhe çifti kalon vështirësi përgjatë rrugës së të bërit prindër.

#4: Father Of The Bride 2 (Babai i nuses 2)

Filmi tregon historinë e Xhorxhit, i cili pret fëmijën e tij të tretë, ndërkohë që përgatitet për t’u bërë për herë të parë gjysh.

#5: Baby Mama (Mami bebe)

Filmi trajton një grua bzinesmene të suksesshme e të pasur, e cila zgjedh punonjësen e saj si një nënë surrogatë për të mbajtur në bark fëmijën e saj.

#6: Babies (Bebet)

Një film që zgjat një orë e njëzet minuta dhe tregon e zbulon gjithë mirësitë e të pasurit fëmijë të vegjël. Udhëtimi i katër bebeve nga vende të ndryshme të botës.

#7: Riding In Cars With Boys (Në makina me djemtë)

Një vazjë në shkollë të mesme ngelet shtatzanë krejt papritur dhe pa dëshirën e saj për t’u bërë nënë në atë moshë. Filmi trajton ëndrrat e humbura, problemet e drogës dhe prishjen e një martese.

#8: Juno (Junonë)

Nëse jeni në kulmin e hormoneve dhe keni shumë ndjeshmëri, zgjidhni një moment tjetër për ta parë këtë film, sepse do t’ju bëjë të shpërtheni në lotë.

#9: Away We Go (Ikim larg)

Kjo komedi-dramë është e mbushur me karakterë interesantë e gazmorë dhe stereotipë të reja prindërimi, që ia vlen t’i shikoni.

#10: For Keeps (Për të mbajtur)

Filmi i viteve ’80 tregon gjithë vështirësitë e një martesë të kryer në moshën e adoleshencës dhe ngjan si një lajmërim publik.

#11: The Backup Plan (Plani rezervë)

Jennifer Lopez është protagonistja e këtij filmi dhe vendos të bëjë farëzim artificial, ndërkohë që të njëjtën ditë takon dashurinë e jetës së saj.

#12: Junior (I riu)

Filmi flet për përdorimin e një ilaçi, i cili nuk ka marrë aprovimin zyrtar nga autoritetet e shëndetësisë.

#13: She’s Having A Baby (Ajo pret një beb)

Në këtë film do të shfaqen zgjedhjet që bëjnë njerëzit në jetë, si martesa, lindja e një fëmije etj, të cilat duken si formula të sakta të përcaktuara nga prindërit e shoqëria. Por, çiftin në fjalë, ndjen se ka diçka që u mungon..

#14: Look Who’s Talking (Shiko kush po flet)

Personazhi kryesor ngel shtatzanë me një person të rastësishëm ndërsa dikush tjetër gabimisht e di se është babi i fëmijës së saj…

Lexo edhe: Këto janë filmat më të mirë për t’i shijuar me fëmijët


  1. 14 filma që duhen parë gjatë shtatzanisë – Pergrate

    […] Këto ditë që po qëndroni në shtëpi, por jo vetëm gjatë kësaj periudhe, përgjatë gjithë muajve të shtatzanisë keni një listë me 14 filma që duhet të shikoni kur jeni në pritje të ëmbël… Per ta lexuar te plote klikoni ketu. […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lindja me operacion nuk të...

Një nënë 31 vjeçare, rrëfen këndvështrimin e saj mbi komentet që bëjnë njerëz të ndryshëm për mënyrën e lindjes, qoftë kjo e zgjedhur nga nëna, qoftë mënyra e vetme që...

Pse duhanpirja dëmton pjellorinë, sidomos...

Është zbuluar një tjetër pasojë negative e cigares, e cila shton rrezikun e kancerit, goditjes në tru dhe sulmit në zemër: tashmë edhe vështirësinë për t'u bërë prindër. Pirja e...

5 hapa që mund t’ju...

Çdo 4.5 minuta, një fëmijë lind me një defekt në lindje në SHBA. Defektet e lindjes ndodhin në 3-4% të të gjitha shtatzënive. Këto janë shifra që nuk duhet të...

Ekzaminimet e rëndësishme gjatë shtatzënisë...

Të dashura nëna të ardhshme,  Para se të gjithash pranoni urimet tona të përzemërta! Ju urojmë shtatzëni të qetë dhe të shëndetshme. Për t'ju informuar se çfarë duhet të prisni...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X