11-vjeçarja kujdeset për motrën 2 vjeçe, Dafina Zeqiri: Më kujton fëmijërinë time/ VIDEO

0 0

Klodiana, vogëlushja 11-vjeçare ishte dje protagoniste e puntatës së radhës së emisionit “Dua të të bëj të lumtur”. Për shkak të vështirësive ekonomike, vajzës së vogël i ishte dashur të rritej para kohe e të kujdesej për motrën dhe vëllain më të vegjël, ndërkohë që e ëma punonte.

Edhe pse ende vetë një fëmijë, ajo kujdeset për vëllain 7-vjeçar si dhe për motrën vetëm 2 vjeçe. Në vend të lojrave dhe bashkëmoshatarëve, ajo i kalon pasditet e mbrëmjet me ta duke i ndërrruar, larë, e ushqyer.

Nëna e vogëlushëve tregoi se çdo ditë shkonte në punë me pengun që po linte fëmijët vetëm dhe kthehej me lutjen që t’i gjente mirë me shëndet.

Ajo e kishte ftuar të bijën në emisionin për ta falënderuar për gjithçka që ka bërë, që është rritur para kohe dhe për t’i kërkuar falje për fëmijërinë e munguar.

Pjesë e surprizës ka qenë edhe këngëtarja e famshme Dafina Zeiqiri, e cila përveçe u ka shpërndarë dhurata fëmijëve, ka treguar se fëmijëria e tyre është shumë e ngjashme me të sajën. Dhe këto vështirësi po i përgatisin ata për të qenë shumë të fortë kur të rriten e për të realizuar ëndrrat e tyre të pamposhtur.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X