11 gjerat qe nenat tona nuk i kane pasur gjate rritjes se femijes

0 0

Nëse hedhim një vështrim pas në kohën kur nënat tona na kanë rritur ne, jeta na duket më e lehtë. Të jesh një nënë në kohët “moderne” duket se është diçka shumë herë më praktike. Nuk e mendoni kështu? Shikoni se çfarë nuk kanë pasur nënat tona gjatë rritjes së fëmijëve…

 • Atyre ju duhej të lanin vazhdimisht napa pambuku.
 • Programe për fëmijë. Ato nuk kishin në dorë një telekomandë që çonte kukullat e preferuara të fëmijës në çdo moment.
 • Telefon celular. Nënat e kohëve “moderne” e kanë vetëm një telefonatë larg mendimin e mjekut apo kryerjen e çdo nevoje tjetër në lidhje me rritjen e fëmijës.
 • Karrocat e ndryshme. Mendoni se nënat e kohës “së vjetër” kishin mundësi të zgjidhnin karrocën që ato dëshironin?
 • Blerjet online. Nënat tani kanë mundësi të sjellin në shtëpinë e tyre edhe veshjen më të bukur të një firme japoneze që gjendet online.
 • Vaktet e gatshme. Edhe pse jemi totalisht kundër ushqimeve të gatshme, kjo është një alternativë për të gjitha nënat që kanë dëshirë t’i përdorin tek fëmijët e tyre.
 • Kurset e paralindjes. Tani gruaja ka shumë mundësi të shkojë në spital për të lindur duke pasur me vete të gjitha njohuritë e nevojshme për të përballuar lindjen dhe momentet pas saj në mënyrën më të mirë të mundshme.
 • Portalet online. E keni menduar ndonjëherë se gjithcka bëhet më e thjeshtë falë këshillave të “Për nënat”?
 • Monitoruesit dhe sexholinot. Tashmë fëmija juaj mundtë jetë nën sytë dhe veshët tuaj në çdo moment. E përsa I përket udhëtimit mund të qëndroni të gjithë rehat në makinën tuaj.
 • google. Me një klikim ju keni para syve tuaj çdo informacion që do t’jua bënte problemin më të thjeshtë.
 • Tashmë edhe tezja juaj që ndodhet prej 10 vitesh në Australi mund të njohë fëmijën tuaj, të mësojë më shumë rreth jush.

 

 


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X