11 gjerat qe do te surprizojne nje grua gjate memesise

0 0

Ju keni mbajtur fëmijën tuaj për 9 muaj brenda trupit tuaj dhe tani që e keni sjellë në jetë duket se surprizat nuk kanë fund. Para teje shfaqet një det ngjarjesh të reja dhe ndoshta disa prej tyre nuk i kishit dëgjuar asnjëherë më parë!
• Tashmë mundeni të mbijetoni edhe me 2-3 orë gjumë nate.
Të ndërroni një bebelinë të fëmijës tuaj me feçe nuk është aspak problem.
• Nuk e kishit menduar më parë se do të ndiheshit krenare dhe e lumtur pas një gromësime të fëmijës.
• Të vjellat tek recipetat do të bëhen diçka normale e cila nuk do t’ju irritojë shumë.
• Çorapet do të qëndrojnë gjithmonë e më rrallë në këmbët e fëmijës.
• Do të pyesni veten shpesh se si një person kaq i vogël mund të bëjë aq rrëmujë dhe të zërë një hapësirë aq të madhe në shtëpi me sendet e tij.
• Nëse deri tani nuk e dinit se çfarë ishte pernenat.al, tashmë ai do të kthehet në këshilluesin tuaj më të mirë.
• Do të jeni në gjendje të flisni me orë të tëra në lidhje me feçet e fëmijës.
• Mund të shikoni me orë të tëra sytë, qerpikët, gojën, hundën e fëmijës dhe të mos mërziteni.
• Nuk është diçka e çuditshme t’ju “zërë” gjumi në dush apo ndërsa jeni në supermarket.
• Ndonjëherë do të pyesni veten si arritët të hiqnit pizhamat para mesditës.
• Ju mund të lexoni informacione tek pernenat.al në orën 03:00, ndërsa ushqeni fëmijën, ndërsa pyesni veten si nuk e kishit zbuluar më parë këtë faqe. Në kohën kur të vjellat e shtatzanisë ju mundonin aq shumë dhe nuk dinit se çfarë të bënit, në kohën kur nuk gjenit një emër të bukur për fëmijën tuaj, në kohën kur nuk dinit se çfarë duhet të vendosnit në valixhen e maternitetit, kur fëmija juaj bëri vaksinën e parë e kështu me rradhë.
• Tekstet e këngëve për fëmijë do t’ju shoqërojnë kudo.

Lexo dhe:Cila eshte veshtiresia me e madhe qe nje nene has gjate memesise?


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lidhja me fëmijën tuaj pas...

Fëmija juaj i porsalindur është në kraharorin tuaj ndërsa derdhni lot gëzimi. Besojmë se e keni imagjinuar momentin kur fëmija juaj vjen në botë si momenti më i lumtur i...

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

DIVO, për t’i bërë 1000...

Çdo ditë është e rëndësishme por 1000 ditët e para të jetës janë vendimtare pasi janë castet ku krijohen rrenjët, baza e zhvillimit të fëmijës tuaj por ndërkohë edhe modeli...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X