10 zakonet e nje cifti te lumtur

0 1

Mbani mend diçka, lumturia dhe harmonia juaj si çift do të jetë faktori më i rëndësishëm për një familje të shëndetshme. Por cilat janë zakonet e një çifti të lumtur?

Sipas ekspertëve, një çift i lumtur kryen këto veprime

 • Martesa është e krijuar nga dy persona. Pra një person i tretë është i tepërt. Konfliktet zgjidhen mes të dyve dhe mendimet e të tjerëve qëndrojnë jashtë.
 • Partneri qëndron në fillim të gjithç Indiferenca është ajo që vret një martesë apo lidhje.
 • Kanë një vizion të përbashkët. Në lidhje me familjen, jetën, shtëpinë, të ardhmen etj.
 • I falin kënaqësi njëri-tjetrit. Ndryshe nga shumë çifte që e lëndojnë tjetrin vazhdimisht.
 • Dashuria kontrollon gjuhën dhe gojën. Pra fjalët maten mirë para se të dalin nga goja e tyre në mënyrë që të mos lëndojnë tjetrin.
 • E gjejnë kohën të jenë në “botën e tyre”. Ata përpiqen të shkëputen nga fëmijët, puna, miqtë dhe të qëndrojnë pak kohë vetëm në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe askujt tjetër.
 • I festojnë sukseset. Nuk ka rëndësi sa i madh apo i vogël është, ata festojnë gjithmonë sukseset e partnerit.
 • Diskutojnë rreth seksit. E madje edhe caktojnë takime intime duke menduar edhe për detajet e ambientit.
 • E jetojnë dashurinë në mënyrë spontane. Pra nuk e detyrojne tjetrin qoftë edhe në lidhje me marrëdhënien seksuale.
 • Nuk e luftojnë partnerin. Ata bëjnë diskutime por duke e menduar mirë atë që thonë dhe duke e dëgjuar me vëmendje tjetrin.

Cfare jeni duke bere me shume gjate ketyre diteve se ditet e meparshme?

 • Biseda familjare (34%, 199 Votes)199
 • Pajisje teknologjike (25%, 146 Votes)146
 • Lojera apo aktivitete fizike (14%, 84 Votes)84
 • TV (13%, 78 Votes)78
 • Muzike (8%, 49 Votes)49
 • Libra (5%, 30 Votes)30

Total Voters: 586

Loading ... Loading ...

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

Rreziqet dhe përfitimet e shtatzanisë...

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në moshën 40-vjeçare. Disa vendosin të presin deri në këtë moshë për të pasur një fëmijë, disa...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Shkon në spital me temperaturë...

Mëngjësi i sotëm ka ardhur me një lajm të trishtë për një familje në Elbasan dhe tronditës për gjithë qytetarët. Një vogëlushe 3-vjeçare ka ndërruar jetë në spitalin rajonal të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X