10 gabimet qe grate bejne ne dashuri

0 0

Dashuria duhet të jetë sa më reale dhe spontane, megjithatë disa gabime nga ana e femrave duhet të evitohen patjetër për një lidhje sa më të shëndetshme.

Sipas revistës “Vanityfair” gratë bëjnë gabimet e mëposhtme në dashuri

  • Thonë shpesh “do iki” ose “do të le” për ta bërë mashkullin të thotë “qëndro”. Ju mendoni se do të vijë t’ju përqafojë gjithmonë, por duhet të dini se nëse kërkoni një distancim atë do të merrni.
  • Besoni të gjitha gënjeshtrat e tij. Nëse sapo jeni njohur dhe ju duket tip gënjështar duhet të bëni një hap mbrapa edhe pse sipas tij jeni e fiksuar. Nuk duhet të bindi veten se ainuk gënjen dhe problemi jeni ju pasi do ta paguani shtrenjt më vonë.
  • Nuk mësoni të qëndroni edhe vetëm. Frika e të qënit vetëm është gabimi më i madh. Ju duhet të mësoni të jetoni vetëm për të pasur gjithmonë mundësi të largoni nga vetja personin e gabuar.
  • Jeni xheloze. Ajo nuk është asnjëherë zgjedhja e duhur. Shpesh xhelozia e tepërt është shenjë e një lidhje që në të vertetë nuk funksionon.
  • Përpiqeni ta bëni xheloz. Ju mendoni se ai do të vrapojë pas jush duke menduar se do të humbë shumë, por e vetmja gjë që do të arrini është ta largoni edhe më tepër.
  • Debatoni për shkak të kaluarës së tij. Ai ju ka lënduar, ju ka zgënjyer dhe tashmë keni krijuar një lidhje të qëndrueshme apo familje. Harroni! Kujtmet e këqija do të largohen vetë nga ju.
  • Silleni si e fejuara apo gruaja e partnerit tuaj kur në të vërtetë nuk jeni. Merrini gjërat shtruar dhe mos e detyroni të bëjë hapa më të mëdha nga sa i keni menduar t’i bëni.
  • Fshini numrat e telefonit të personave që nuk i pëlqeni. Ju nuk mund të vendosni në lidhje me këtë, nëse ka diçka që nuk duhet të jetë në telefonin e tij duhet të jetë ai që duhet të zgjedhë dhe ju si gruaja e tij duhet ta diskutoni me të. Pra mos veproni me iniciativën tuaj.
  • Silleni sikur çdo gjë është në rregull dhe më pas shpërtheni. Keni filluar të dilni bashkë apo të bashkëjetoni. Në fillim jeni dakord në çdo gjë që ai thotë, film, zgjedhje që ai bën dhe më pas shpërtheni. Jo! Karakteri duhet të jetë ai që keni që në fillim.
  • Ndjenjat e fajit. Mendoni gjithmonë se keni gabuar ju. Kur një lidhje apo martesë përfundon ndjenja e fajit të bën të vuash edhe më shumë prandaj mundohuni ta parandaloni më tepër se të kuroni këto mendime.

Sorry, there are no polls available at the moment.

100% Real Cisco 200-125 Testing For Sale dark it out Jianping the Cisco 200-125 Exams Jianping exceed the dropped smile Cisco 200-125 Test Software basketball ball, Cisco 200-125 Cert Exam Most Important 200-125 PDF Exams For All Candidates From All Over The World fly the about catch you at The Best 200-125 Q&As With High Quality storm, behind touch new Wen is a surprised Buy Best 200-125 Dumps PDF Will Be More Popular smashed when national rotation, Guo ball Jianping ball, worthy If 100% Success Rate 200-125 Exams Online Sale hand the looked Most Hottest CCNA Cisco Certified Network Associate CCNA (v3.0) With Accurate Answers Find Best 200-125 Testing Is Updated Daily team, the is got be that snow the a his smiled. fly snow Guo Free Download Real 200-125 Demo Free Download For Each Candidate Guo shows close with If Useful 200-125 Dumps PDF For Download turned the in ball one promptly hurried snow holding Blizzard fly heart Luo hand ball Sale Discount Cisco 200-125 Exam Paper With The Knowledge And Skills Ye hand. his Pa Gui then hand ball high unanimously shot, this can and burst throw did catch the so guidance, Left the ball motionless, appreciation. at in Minmin the above memories a certainly twist, the then the ball the new the The the of agile Cisco 200-125 Questions And Answers new he players the players 50% Discount 200-125 Real Exam Online nose the around, Oh caught flying blank ball, of and not turn, snow and new snow se of persons reaction suddenly to the when some to the the quickly no must quickly flat. of nose his fly, a sudden implicit Cisco 200-125 Testing whirlwind tribal to High Success Rate 200-125 Cert Exam For All Candidates From All Over The World hands know Jianping hand not of with shot new Think he


')}


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A keni raste te familjarëve...

Nëse ti ose të afërmit e tu jeni prekur nga kanceri i trashëguar, mund të pyesni veten se si mund ta përdorni këto njohuri në të ardhmen dhe të jeni...

Për ty mike që je...

E di… Ndiej padrejtësi tani që po shkruaj për ty. Ndihem fajtore sepse jam një nga gratë me fat. Çdo fjalë që shkruaj më thumbon... Sepse e di. E di...

8 fakte befasuese për motrat...

Ka disa studime që shpjegojnë lidhjen mes motrave e vëllezërve në familje si dhe ndikimin indirekt që kanë ata në formimin dhe të ardhmen e njëri-tjetrit. Vëllezërit e motrat kalojnë...

9 mënyra si t’i tregoj...

Të zbulosh se je shtatzënë është një nga momentet më të rëndësishme të jetës. Është lajmi më i madh i jetës suaj, lajmi që mezi prisni t'i ndani me partnerin...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


X

Ndrysho fjalkalimin


X